Servet Yardımcı kimdir? TFF başkan adayı Servet Yardımcı kaç yaşında ve nerelidir? – En güncel spor haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlık seçimi adayı Servet Yardımcı'nın hayatı ve kariyerine ilişkin bilgiler araştırılıyor. Kuyu, Servet Yardımcı kimdir? TFF başkan adayı Servet Yardımcı kaç yaşında ve nerelidir?

SERVET YARDIMCI KİMDİR?

Servet Yardımcı 26 Aralık 1957'de Rize'de doğdu. Amatör olarak futbol oynadı. Bir süre Çaykur Rizespor'da teknik direktör olarak çalıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kuruluna ilk kez 2008 yılında Hasan Doğan'ın listesinden seçildi. Mahmut Özgener'in görev yaptığı dönemde başkan yardımcısı oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında yönetim kurulu üyeliği görevine devam etti.

Yıldırım Demirören'in 2012 yılında başlayan görev süresinde birinci başkan yardımcısı oldu ve bu görevi Nihat Özdemir'in başkanlığında sürdürmeye devam etti. Asistan, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yönetir.

2015 yılında UEFA İcra Komitesi'ne aday oldu ancak seçilemedi. 5 Nisan 2017 tarihinde 41. UEFA Kongresi'nde yapılan seçimleri kazanan milletvekili, UEFA İcra Komitesi'ne katıldı. 2021'de tekrar aday oldu ve yeniden seçildi.

Servet Yardımcı aynı zamanda F.Bahçe Spor Kulübü'nün kongre üyesidir.

Milletvekili evli ve iki çocuk babasıdır.

Yardımcı'nın kardeşi, Adalet ve Kalkınma Partisi eski İstanbul Milletvekili ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı'dır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir