Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır oyunu İstanbul'da kullandı

Bakan Kacır, eşi ve çocuklarıyla öğle saatlerinde İstanbul'daki İBB Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'na geldi.

Kacır, oylamanın ardından yaptığı açıklamada, seçimlerin demokrasinin kutlaması ve milli iradenin nihai tezahürü olduğunu söyledi.

Milletin iradesine yüksek katılımla sahip çıkacağını belirten Kacır, şöyle konuştu:


“Bugün 30 büyükşehir, 922 ilçe ve 398 il olmak üzere 81 ilin tamamında belediye başkanı ve belediye meclis üyeliği seçimleri için oy kullandık. Aynı zamanda mahalle ve köylerimizin muhtarları seçimleri de var. Milletimiz bunu kullanacaktır. Demokratik hakkını en etkin şekilde kullanacağız. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde mahallelerimizi yıl boyunca yönetecek seçilmiş belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz ve ilçe başkanlarımız olacak. Umarım Türk demokrasisi gücünü çok yüksek bir performansla tüm dünyaya gösterecektir. Her seçim, Türk demokrasisinin güçlenmesine ve olgunlaşmasına yeni katkılar getirir. Tüm seçim kampanyası boyunca” denildi. Artık son söz milletindir.”

Seçim sonrasına değinen Kacır, Türk yüzyılı için çok kapsamlı plan ve programların hazırlandığını söyledi.

Kacır, hedeflerinin bu dönemin Türkiye için küresel anlamda bir dönüm noktası olmasını sağlamak olduğunu vurguladı. “Bu seçimlerle hem hükümetle hem de tüm belediyelerimizle el ele vereceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı yapmak, milletimizi aydınlık bir geleceğe taşımak için hep birlikte çok daha fazla çaba göstereceğiz. Türk milleti her şeyin en iyisine layıktır ve umarım önümüzdeki dönemde de “Milletimizin geleceği için hep birlikte çok güzel işler yapacağız”. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir