Hasta, yaşlı ve engelliler ambulanslarla sandık başına gidiyor – Son Dakika Siyasi Haberler

Kastamonu'da oy vermek isteyen hasta, yaşlı ve engelliler ambulanslarla evlerinden alınıyor ve sandıkları taşınıyor.
Kastamonu'da 31 Mart'ta saat 08.00'de başlayacak yerel yönetim genel seçimlerinde kurum ve kuruluşlar, seçmenin siyasi iradesini sandıkta yansıtmasını sağlamak amacıyla gün boyu hizmet veriyor. Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü'nün görevlendirdiği ekipler, sandıkta oy kullanmak isteyen hasta, yaşlı ve engellileri ambulanslarla taşıyor.

Oy vermek isteyen hasta, yaşlı ve engellilerin bir kısmı sedyeyle, bir kısmı da tekerlekli sandalyeyle sandık başına gitti. Görevlilerin gözetiminde oy kullanan hasta, yaşlı ve engelliler, daha sonra ambulanslarla evlerine götürülüyor.

Sağlık çalışanları tarafından oy kullanacağı okula götürülen Osman Kaştaş, “Şu anda çok mutluyum. Allah devletimizden razı olsun. Öncelikle doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık çalışanlarımız, bu arkadaşlarımızın şansı var” dedi. “Çok güzel günler oluyor, aldığım hizmetten çok memnunum. Allah hastanemize ve hastane personelimize binlerce kez rahmet eylesin. Cenab-ı Allah kimseye taşa dokunmasına izin vermez” dedi.

Kaştaş, kendisini almaya ambulans gelmeseydi kendi imkanlarıyla oy kullanmaya gelemeyeceğini belirterek, şöyle konuştu: “Ambulans gelmeseydi ben oy kullanmaya gelemezdim. İyi ki beni yürütemediler. Sıkışacaktım, nefes alamıyordum. Gelip beni ambulansa götürdüler. KOAH'ım, nefes darlığım, karaciğer yağlanması, kalp büyümesi ve lenfoma hastasıyım. “Arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir