Kadir Gecesinin kıymetini bilenlerden olalım – GÜNDEM

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yayınladığı mesajla hemşehrilerinin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik etti.

Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in nazil olduğu bu mübarek gecenin kıymetini bilmenin önemine değinen Başkan Büyükakın, şöyle konuştu: “Üzerimize refah ve bereketin yağdığı bu müstesna gecenin, huzura ve barışa vesile olmasını temenni ediyorum. İnsanlık için, özellikle de mazlum coğrafyalar için adalet.” dedi ki

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Büyükakın, Kadir Gecesi'nin bir mahşer gecesi olduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Bu mübarek gecede, amellerimiz, amellerimiz ve davranışlarımız takdir ve muhakeme edilir. Yüce Rabbimiz, kulluğuna ilişkin her şeyi bu bereketli gecede kararlaştırır. mağfiret ve mağfiret gecesi hem bizzat kendimizle hesaplaşma hem de Rabbimizle konuşma gecesidir.İnşallah bu gecenin sonunda biz de affedilenlerden ve günahlarımızdan temizlenenlerden oluruz.

Mübarek gece ve gündüzleri hem birey hem de toplum olarak fırsat olarak kabul etmeliyiz. Mübarek gecelerde millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha çok düşünmeli, toplum olarak barışın sağlanması için bir fırsat olarak görmeliyiz. Savaşların, kavgaların ve felaketlerin arttığı günümüz dünyasında, mazlum bölgelerde yaşanan gözyaşlarına son vermek için ellerimizi açalım. İlahi rahmetin etrafımızı sardığı bu gecede, farklılıklarımızı bir zenginlik olarak görüyoruz. Yüzyıllardır olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterelim.

Değerli Kocaeli hemşerilerimin mübarek Kadir Gecesini en samimi duygularla tebrik ederken, bu kutlu gecenin milletimizin her ferdinin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Bin geceden daha hayırlı olan Kadir Gecemizin bir kez daha şehrimize ve değerli insanlarımıza güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Kadir gecemiz mübarek olsun

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir