Van'da olaylar bitti: Sokaklar temizlenmeye başlandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM partisi adayı Abdullah Zeydan'ın, seçimlere 2 gün kala Adalet Bakanlığı'nın yaptığı itiraz nedeniyle yasal haklarının geri alınmasının ardından 2 gün süren olaylar yaşandı.

Dün gece YSK, muhalefetteki DEM Partisi'ni ezici bir çoğunlukla memnuniyetle karşılayarak, kentte Abdullah Zeydan'a seçmen belgesi verilmesine karar verdi. Kararın açıklanmasının ardından partililer sokaklara dökülerek gece geç saatlere kadar kutlama yaptı.

Kentte 2 gün süren olaylar ve ardından yapılan kutlamalar nedeniyle zarar gören ve kirlenen sokakları temizlemek için vatandaşlar sosyal medyada “Van'ı Temizleyelim” mesajıyla paylaşımlara başladı.

Ardından Van İnşaat Mühendisleri Odası arayarak temizlik çalışmalarının başlayacağını duyurdu. Sabah saatlerinde sokaklara çıkarak temizlik çalışmalarına başlayan ev halkı, katılmak isteyenlere maske, eldiven ve çöp poşeti dağıttı. Çalışmayı gören vatandaşlar da temizliğe destek verdi.

“TEŞEKKÜR EDERİM”

İnşaat Mühendisleri Odası Van Baran Şubesi Başkanı Bulut Balkan, hem yöre halkından hem de üyelerden gelen taleplere değinerek, şunları söyledi: “Sabah başladık. Ciddi bir katılım vardı. Cumhuriyet Caddesi'nde daha çok yıpranma vardı. Birlikte çalışmaya başladık.” Katılan herkese çok teşekkür ederim.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir