Doğu Ekspresi üç ayda 35 binin üzerinde yolcu taşıdı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi trenleri, yolcularını 25 saatlik eşsiz manzaralar eşliğinde masalsı bir maceraya çıkarıyor.

Tren Ankara'dan başlayarak Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahını takip ederek 1310 kilometrelik son durağı Kars'a ulaşıyor.

Ramazan Bayramı tatilinde Ankara-Kars arasında karşılıklı tren seferleri dikkat çekerken, başta gençler, doğa tutkunları ve fotoğrafçılar olmak üzere her yaştan yolcuyu ağırlayan Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi 35 bin 453 sefer gerçekleştirdi. Yılın ilk üç ayında gezi tutkunlarını karşılıklı hizmetlerle ağırlıyoruz.


Trene yabancılar bile ilgi gösteriyor

Sarıkamış kayak merkezinde kayak yapmak ve trenle yolculuk yapmak için Tataristan'dan Kars'a gelen Alexey Rusev, her iki mutluluğu da aynı anda yaşamak istediğini söyledi.

Rusev, şunları söyledi: “İlk kez Doğu Ekspresi'ne binip Ankara'ya gideceğiz. İnşallah güzel olur. Doğu Ekspresi çok meşhur, hakkında çok yazılar okuduk, bu güzelliği görmek istiyoruz. Erzurum'u ve diğer şehirleri de trenle görün.” dedi.

Turistlerden Svetlana Shafeeya, “İlk defa Doğu Ekspresine bineceğiz, Sarıkamış'a snowboard yapmaya geldik, Ankara'ya trenle gideceğiz” dedi. dedi.

Doğu Ekspresi üç ayda 35 binin üzerinde yolcu taşıdı


“İlk defa bu kadar uzun bir yolculuğa çıkıyorum, umarım iyi geçer.”

Eskişehir'den uçakla Kars'a gelen Ünal Aksöz, trenle döneceğini anlatarak, şöyle konuştu: “İnsanların çok sık kullandığı treni keşfetmeye geldim. Genelde uçakla seyahat ediyorum. Bu kadar uzun bir yolculuğun iyi geçmesini umuyorum.” dedi.

Yolculardan Melike Nur Çibik, Kars'ın çok güzel bir şehir olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Doğu Ekspresi'nin turizm açısından şehre kattığı zenginlik ve güzellik çok güzel. Geçen sene de yaşadım, çok güzel, çok rahat yolculuk ediyorsunuz. Çok güzel yerler görüyorsunuz. Tren yerine trenle seyahat etmek gerekiyor.” otobüs veya arabayla inanılmaz bir atmosfer yaratıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir