BM Başkanı: İsrail, Gazze'de sivillerin korunduğu yanılsamasını yaratıyor

Albanese, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve yerinden edilen Filistinlilere ilişkin sosyal platformda açıklamalarda bulundu

Albanese, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını sürdürürken uluslararası hukuktan bazı terimler kullandığına işaret ederek, şöyle konuştu: “İsrail'in uluslararası hukukta 'uyarılar, tahliye emirleri, güvenli bölgeler' gibi teknik terimleri kullanması, askeri operasyonlarının devam ettiği yanılsamasını yaratmaktır.” Sivillere koruma sağlayın.” “dedi.

BM raportörü, Gazze'deki soykırımın durdurulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi: “Bu 'insani kamuflaj', Gazze'yi fiilen 'sivillerin olmadığı', her şeyin yok edilebildiği, herkesin öldürülebildiği bir yere dönüştürdü”. değerlendirmesini yaptı.

İsrail ordusu, Refah'ın doğusu ve Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye'de yaşayan Filistinlileri bu bölgeleri terk etmeleri konusunda uyarmıştı.

BM'nin açıklamasına göre yaklaşık 2,3 milyon kişinin yaşadığı Gazze'de nüfusun yüzde 20'si geçtiğimiz hafta yeniden yerinden edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir