Annenin kamuoyuna talebi – GÜNDEM

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve bebek mamasına ulaşmakta zorluk çeken ailelere destek olmak amacıyla başlattığı “Halkın Yemeği” projesi kapsamında, 6-24 ay arası çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteği sağlıyor. Proje başvurularına yoğun talep var.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, maddi sıkıntı yaşayan ailelere önemli destekler sağlamaya devam ediyor. Belediye Başkanı Muhittin Böcek göreve geldiği ilk günden bu yana hayata geçirdiği sosyal projelerle vatandaşların yükünü hafifletmek için çalıştı. Bu kapsamda yürütülen çalışmalardan biri olan Halk Mama projesi, çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlıyor ve ekonomik açıdan zor durumda olan ailelere yardımcı oluyor.

HALK YEMEKLERİNE YÜKSEK TALEP

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklara yönelik sosyal sorumluluk anlayışının bir yansıması olarak görülen Halk Mama projesi yoğun talep görüyor. Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü alması gerektiği dikkate alınarak 6'ncı aydan itibaren tamamlayıcı beslenme statüsüne geçen Halk Mama'ya başvuran ihtiyaç sahibi aileler de faydalanmaya başladı. Ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşların başvuruları hızla değerlendirilerek evlerine yemek ulaştırılıyor.

BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK’TEN ÇOCUKLARA DESTEK

Ev hanımı olduğunu ve çocuklarıyla ilgilendiğini söyleyen Tuğba Olcay, halka yemek başvurusunda bulunduklarını ve sorularına hızlı bir şekilde yanıt verildiğini söyledi. Olcay “19 aylık ikizlerim var. Başvuru yaptığımız anda bizi değerlendirdiler. Her ay evime yiyecek getiriyorlar ve dağıtıyorlar. “Bizim gibi annelere destek veren Başkanımız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum” dedi.

SORULAR DEVAM EDİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Mama projesine başvuruda bulunmak isteyen aileler, Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetler Birimi veya ilçelerdeki ATASEM kurs merkezlerinin yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığına bağlı aile eğitim merkezlerine şahsen başvuruda bulunabilecek. Antalya Merkezde. Ayrıca belediyenin internet sitesi üzerinden online başvuru da yapılabiliyor. Büyükşehir sosyal hizmet görevlilerinin incelemesinin ardından çocuklara 6-24 ay boyunca her ay gıda desteği sağlanacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir