Alaçatı'da renkli festival alayı! – Cumhuriyet'ten Son Dakika Türkiye, Ege Haberleri

Doğadan toplanan yüzlerce çeşit otun stantlarda yer aldığı 13. Alaçatı Bitki Festivali'nin ikinci gününde düzenlenen geçit töreninde renkli görüntüler yaşandı.

Yayınlanma: 19.04.2024 – 21.30

Abo Ol

Google Haberleri

İzmir'de Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen, Ege bölgesine özgü yöresel ot ve yemeklerin sergilendiği 13. Alaçatı Ot Festivali'nde geleneksel geçit yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. “Şevketi Bostan” teması ve “Kendine dönüş” konseptiyle gerçekleştirilen festivalde Çeşme Lâl Denizli Belediye Başkanı'nın katılımıyla düzenlenen yürüyüş, ağaçlarla kaplı caddeden başlayıp Alaçatı Meydanı'nda sona erdi. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin katıldığı festivalde şarkılar, gösteriler ve danslar gerçekleştirildi. Sanatçılarla adeta görsel bir şölen yaşandı.

“KATILIMCILARIMIZ VE TURİSTLERİMİZ MEMNUN”

Lal Denizli, festivalin çok güzel geçtiğini belirterek, şunları söyledi: “Çok güzel bir festival. Katılımcılar son derece memnun, turizmcilerimiz memnun. Bu yıl ilk kez Alaçatı'da normalde etkinlik alanı olmayan pek çok alanda etkinlik düzenledik. Sokak sanatçılarımız ilk defa performans sergiliyor. Birçok farklı aktivite noktası oluşturduk. Konseptimiz “Öz'e Dönüş”. Bunun böyle olacağına seçimden önce karar verdim. Çünkü son yıllarda festivalin ruhunun artık eskisi gibi olmadığı, en azından katılımcılar tarafından sıklıkla vurgulanıyor. Ben de kendi deneyimlerimden gözlemliyordum. O yüzden burada yerli üreticilerimizi ön plana çıkardık. Sadece Çeşme ve Alaçatı'nın değil, bölgemizin değerlerinin, geleneklerinin de tanıtıldığı bir festivale dönüştürmek için elimizden geleni yaptık” dedi.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir