400 dolarlık ananas satılık değil – Son Dakika Dünya Haberleri

Melezleme yoluyla alışılmışın dışında bir renk kazanan meyve, satışını yapan firma için bir prestij simgesi haline geldi. Güney Kaliforniya'da lüks bir bakkal olan Melissa's Products, “Bu olağanüstü meyveyi satan tek kişi olmaktan gurur duyuyoruz” Dedi.

Turkish Independent'ın haberine göre şirketin halkla ilişkiler müdürü Robert Schueller, ellerindeki ananasların çoğunu Las Vegas ve California'daki lüks restoranlara sattıklarını açıkladı.

Sosyal medyanın etkili şeflerinden Bo Corley, Rubyglows'u kesinlikle çok güzel bulduğunu ancak parayı hak etmediklerini de söyledi. Farkı şu şekilde açıkladı:

“Bunda çok fazla ananas yediğinizde ağzınızda oluşan acı tat yok.”

Konuyla ilgili Corley'in görüşünü alan CNN, çok lüks bir restoranda 400 dolara yemek yiyebileceğinizi kaydetti. American Channel da birçok Amerikalı işsizlik ve enflasyonla boğuşurken bu kadar pahalı bir meyvenin satılmasının şaşırtıcı olduğunu bildirdi.

15 yıldır geliştirilen bu ananaslar Kosta Rika'da yetiştiriliyor. Şirket, bir meyvenin büyümesinin yaklaşık iki yıl sürdüğünü belirtiyor. Bu yıl sadece birkaç bin Rubyglow ananasının pazarlanması bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulan meyve, ilk kez bu yılın başlarında Çin'de pazarlandı.

Şirket, Pinkglow (parlak pembe) ananasları 2020 yılında satışa sundu. 50 dolardan satışa sunulan meyve, artık 8 ile 29 dolar arasında bir fiyata satın alınabiliyor. Anneler Günü gibi özel günlerde hediye olarak verilmektedir.

Son yıllarda üretilen lüks meyveler yeni bir pazar genişletiyor. Elma, mandalina, çilek gibi meyveler melezleştirilerek herkesin karşılayamayacağı fiyatlara satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir