31 Mart yerel yönetim seçimlerini değerlendiren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şunları söyledi: “Önümüzde güzel bir 5 yıl var. Hizmet seferberliğimizi sürdüreceğiz” dedi. – GÜNDEM

2024 yerel yönetim seçimlerinin tamamlanmasının ardından Cumhur İttifakı'nın adayı olarak seçimleri kazanan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, sonuçları değerlendirdi.

“HİZMETLERİMİZİ KESİNTİSİZ OLARAK DEVAM EDECEĞİZ”

Mahalle muhtarı seçimlerinden başlayarak İnegöl, Bursa ve Türkiye genelinde elde edilen sonuçların güzel şeyler getirmesini temenni eden Başkan Taban, seçimler sonucunda belediye başkanlığı makamında yeni kadroların oluştuğunu söyledi. , İnegöl'de konsey oluşumunda ve liderlik pozisyonlarında. Vatandaşların desteğiyle göreve gelen herkesi tebrik ettiğini belirten Taban, şöyle konuştu: “Seçimler demokrasinin temelidir. AK Parti olarak bugüne kadar sandıkların her sonucunu kabul ettik ve demokrasinin gereği olarak milletimizin kararlarına saygı duyduk. Bugün her hal ve şartta sandık gücüne ve iradesine güvenimiz tamdır. Biz AK Parti ve Cumhur İttifakı kadroları olarak 31 Mart 2024 yerel yönetim seçimlerinde vatandaşlarımızın bize ilettiği mesajı aldık. Artık önümüzde güzel bir 5 yıl var. Bu 5 yılı en iyi şekilde değerlendirip eksiklerimizi gidererek hizmetlerimizi seferberliğe kesintisiz olarak sürdüreceğiz” dedi.

“Vatandaşlarımıza yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlattık”

Seçim sürecinde kapı kapı dolaşarak her vatandaşa ulaşmaya çalıştıklarını belirten Taban, şöyle konuştu: “Cumhur İttifakı olarak kırsal bölgeleri, merkezi, STK'ları, gençleri, yaşlıları, tüccarları, erkekleri ziyaret ettik. “İş kısacası İnegöl'de her şeyi anlattık, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlattık. Çok şükür gittiğimiz her yerde büyük bir nezaketle karşılandık. Bizi kucaklayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Seçimlerde İnegöl belediye başkanlığını kazanan ilk parti oldu” dedi.

POPÜLER İTTİFAK %43,33 ORANLA KAZANDI

Seçim sonuçlarına ilişkin rakamları paylaşan Başkan Taban, açıklamalarına şöyle devam etti: “31 Mart 2024 yerel yönetim seçimleri sonuçlarına göre İnegöllü 212 bin 381 seçmenden 166 bin 255'i oy kullanmak için sandık başına gitti. . Kullanılan 157 bin 869 oy geçerli sayıldı. Geçersiz oy sayısı 8 bin 386 olarak açıklandı. İlçe seçmenlerimiz toplam 671 sandıkta oy kullandı. Şu ana kadar tüm sandıklar açıldı. Sonuca göre; “Cumhur İttifakı olarak seçimleri 68 bin 406 oy ve yüzde 43,33 ile kazandık”.

İNEGÖL BELEDİYE MECLİSİNDE KOLTUK SAYISI DEĞİŞTİ

“Seçimlerin ardından İnegöl Kent Meclisimiz çok partili yapıya kavuşturuldu. 2019 seçimlerine kıyasla Kent Konseyinde değişiklikler oldu. Pazar günü alınan sonuçlara göre yeni görev dönemine ilişkin Konsey üyelerinin dağılımı değişti. İnegöl Kent Meclisimiz nüfusa göre 37 meclis üyesiyle temsil ediliyor. Yeni mecliste parlamentomuz 5 partiden oluşacak. “Meclis dağılımı şu şekilde yapıldı: 28 milletvekili Cumhur İttifakı Meclisi (21 AK Parti/7 MHP), 4 üyesi Saadet Partisi Meclisi, 3 üyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclisi ve 2 üyesi Kral Meclisi'nin Refah Partisi.”

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ'NE 7 ÜYE GÖNDERİLECEK

Başkan Taban, İnegöl'ün, Bursa Büyükşehir Belediyesi meclisinde Cumhur İttifakı'na ait 7 meclis üyesiyle temsil edileceğini hatırlattı. Taban, kendisinin de Büyükşehir Belediyesi'nin doğal üyesi olduğunu kaydetti.

HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

“Başta AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, eski Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ve AK Parti İl Başkanı Davut Bursa Milletvekili Mustafa Varank olmak üzere son dönemde ve seçim kampanyasında desteklerini her zaman hissettim. Alinur Aktaş Büyükşehir Belediyesi Bursa Belediye Başkanı Gürkan, Başta Ayhan Salman, AK Partimiz İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, İttifak ortağımız Halk MHP İnegöl İlçe Başkanı Uğur Bayram ve tüm milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. teşkilatımıza, partimiz AK İnegöl ilçe yönetimine, Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza ve Meclis Üyelerimize, bu davaya gönül vermiş herkese.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir