Uzun süre vazgeçemeyeceğiniz filmler… – Son Dakika TV Rehberi, Hayat Haberleri

Sinema tarihinde bazı filmler vardır ki, bir kere izleseniz bile uzun süre aklınızda kalır. İşte uzun süre elinizden bırakamayacağınız filmler…

Istakoz (2015) – IMDb: 7.1

Distopik bir gelecekte geçen filmde, şehrin yasalarına göre bekarlar 45 gün içinde partner bulmaları için bir otele götürülüyor. Ancak bekarlar bir partner bulamazlarsa canavarlara dönüşme ve ormana terk edilme riskiyle karşı karşıya kalırlar.

Karanlıkta Dansçı (2000) – IMDb: 7,9

Selma Jezkova, 10 yaşındaki oğluyla birlikte hayatını sürdürmeye çalışan bir kadın. Kendisini etkileyen genetik hastalık nedeniyle görme yetisini kaybetmek üzeredir. Hastalığı genetik olduğu için bir gün oğlunun da bu hastalığa yakalanacağını biliyor. Bu yüzden kazandığı tüm parayı gelecekte oğlunu ameliyat ettirmek için biriktiriyor. Ancak hayatlarının gidişatı bu ikiliyi beklenmedik durumlarla karşı karşıya bırakacaktır.

Bay Hiçkimse (2009) – IMDb: 7.7

Bay Hiçkimse, 2092'de Dünya'da kalan son ölümlü olan Némo adında 117 yaşındaki bir adamı konu alıyor. Némo, tren platformunda geçirdiği çocukluğuna ait bir anıyı hatırlıyor. Tren kalkmak üzereyken babasıyla mı kalmalı yoksa annesiyle mi gitmeli? Bu karar sayısız olasılığa yol açacaktır.

Eğlenceli Oyunlar (1997) – IMDb: 7,5

Şiddet yanlısı iki genç, tatilde oldukları kulübede anne, baba ve oğlunu rehin alarak birbirlerine sadist oyunlar oynamaya zorlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir