Toros 07 ile deniz kirliliğine anında müdahale – GÜNDEM

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deniz ve kıyılarının korunmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Deniz taşıtlarının denetimi ve deniz kirliliğinin önlenmesi amacıyla deniz filosunu güçlendirmektedir.

Büyükşehir Belediyesi, 320 kilometrekarelik denetim alanındaki boşluğu doldurmak için geçtiğimiz aylarda satın aldığı “Toros 07” denetim botunun lisansını alarak çalışmalara başladı.

GECE GÖRÜŞ VE RADAR SİSTEMİ İLE SÜREKLİ İZLEME

Ağır deniz şartlarında görev yapabilen Toros 07, yüksek yoğunluklu polietilen-petrolden üretilen yüksek yoğunluklu polietilen malzemeden üretiliyor. Maksimum hızı 28 knot olan yüksek sürat teknesi, gece görüş ve radar sistemleriyle sürekli takip yapabiliyor. Muayene botu, 13,8 metre uzunluğunda, 3,95 metre genişliğinde ve 2 adet 420 HP olmak üzere toplam 840 HP gücü ve tüm muayene alanına hakim olacak yakıt kapasitesiyle dikkat çekiyor.

TEKNEMİZ 7/24 HİZMETE HAZIR

Toros 07 denetim botunun kaptanı Caner Balta, yeni tekneyle denetimlerin daha etkin yapıldığını belirterek, şunları söyledi: “Teknemizde gece görüşlü ve ısıya duyarlı kameralarımız var. Teknemiz 7/24 hizmete hazırdır. Denetim botumuz geminin elektronik gözetim sistemine (EGDS) online bağlanarak anlık görüntü aktarımına olanak sağlar. Deniz araçlarından kaynaklanan deniz kirliliğini anında tespit edebiliyoruz” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir