Soma'da 3 resmi araç satılacak, CHP'ye geçti – Son Dakika Siyasi Haber

Soma Belediye Başkanı Okur, önceki dönemde belediye personeline resmi araç olarak tahsis edilen 3 aracın artık kullanılmayacağını, yakın gelecekte satışa çıkarılacağını duyurdu.

Belediye personel araçlarının mesai saatleri dışında özel işler için kullanıldığını belirten Okur, vatandaşların parasının korunacağını vurguladı.

“Maalesef araçlar ÖZEL İŞLERDE KULLANILDI”

Sercan Okur şunları söyledi:

“Belediyemizin 4 adet resmi aracı bulunmaktadır. Bunlardan biri aynı belediye tüzel kişiliğine aittir. Diğer 3'ü ise belediyemiz tarafından belediye şirketinden kiralanmıştır… Benden önceki belediye başkanları ve belediye başkan yardımcılarına 24/24 saat tahsis edilmişlerdir. 7 Yani belediye başkanlarımız, belediye başkanlarımız “Asistanlarımız da bu araçları mesai saatleri dışında özel işler için kullandılar.”

“MESAİ SAATLERİ DIŞINDA HİÇBİR ARAÇ KULLANILMAYACAK”

“Elbette bu araçlar özel görevlerle şehir dışına çıkmak için kullanılacak ama Somalı vatandaşlara şunu söylemek istiyorum: Bir seçim dönemi yaşadık ve propaganda döneminde gittiğim her yerde bunun altını çizdim. Belediye başkanı olduğumda mesai saatleri dışında hiçbir belediye aracı kullanmayacağım, işim gereği hiçbir belediye aracı kullanmayacağım, onların hiçbir aracını kullanmayacağım dedim ve belediye başkanımın 16'ncı günündeyim. 16 gündür kendisini takip ediyoruz. Bu araçlar bugüne kadar garajımızda kalmıştır ve artık kullanılmayacaktır. Gördüğünüz 3 araç da belediye şirketi tarafından satışa sunulacaktır. Somali halkına söz veriyorum.

Soma Belediyesi'nde artık her anlamda israf dönemi sona erdi. Soma Belediyesi tasarruf eden, kaynak yaratan, yarattığı kaynak ve değerleri Somalı vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve Somalı vatandaşlara hizmet etmek için kullanan bir belediye olacak. Seçim döneminde bunun sözünü verdim. Bugün bu sözü tutmanın mutluluğunu ve rahatlığını yaşıyorum. Önümüzdeki günlerde bu araçların satışına ilişkin haber ve bilgileri şeffaf belediyecilik adına Soma halkı ve değerli basın mensuplarıyla paylaşacağım. Vatandaşlarımızın Belediyeye ödediği her kuruşun emanetçisiyiz ve yetimlerin haklarını sonuna kadar savunacağız. “Bütün vatandaşlarımız bu konuda bize güvenebilirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir