Polis kapısında ölü bulundu: “Yakıldık, başkaları yanmasın” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Geçtiğimiz yıl 14 Nisan günü saat 08.00 sıralarında Demirci ilçesindeki polis kışlasından silah sesleri duyulmuştu.

Polis ekipleri, gürültünün geldiği Komiser Yardımcısı Doğan Can Yıldız'ın (28) bulunduğu odaya girdiğinde ilçede güzellik salonu işleten Yeşim Akbaş'ı başından vurulmuş halde buldu. Akbaş, ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti.

Akbaş'ın vurulduğu silahın Komiser Yardımcısı Yıldız'a ait olduğu belirlendi. Jandarma Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alınan Doğan Can Yıldız, sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde 19 Nisan'da savcılığın itirazı üzerine tutuklanan Yıldız bu kez tutuklandı.

İNTİHAR ETTİĞİNİ BELİRTTİ

Sanık Doğan Can Yıldız hakkında, “kadını kasten öldürme” ve “kamu hizmetine ait alet ve teçhizatı suç teşkil edecek şekilde kullanma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle Salihli Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yıldız'ın duruşması başladı. Sanık Yıldız, son duruşmada tüm suçlamaları reddederek, Akbaş'ın psikolojik sorunları olduğunu ve intihar ettiğini iddia etti.

“Kızım da biz de huzur içinde uyuyacağız”

Yeşim Akbaş'ın annesi Aysun Akbaş ve babası Mustafa Akbaş (64), bayramda kızlarının mezarını ziyaret etti. Aysun Akbaş, şöyle konuştu: “Kızım olmadan bir bayramı daha geçiriyoruz. Mezarını ziyarete geldik, çiçek diktik. Mezarı çok güzeldi. Yeşim sağlıklıyken çok şıktı, güzel giyiniyordu. O yüzden 'Dekore ettik' mezar.'

Sanığa hak ettiği cezanın verilmesini isteyen Akbaş, şunları söyledi: “Sanık 22 Mart'ta hakim huzuruna çıktı. Yeni duruşma 31 Mayıs'ta yapılacak. İnşallah o tarihte sanık Doğan Can Yıldız'ın duruşması gerçekleşecek. En ağır ceza “Kimse kimsenin kızına zarar veremez. Bu insanların dışarıda yürümemesi gerekiyor. Yanılmıştık. Diğerleri yanmasın. Bayramımızı mezarlıkta geçiriyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir