Nilüfer'in kardeş şehirleri akşam yemeğinde buluştu – GÜNDEM

Gençleri spor çatısı altında buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, “Sporu toplumsal barışı ve kardeşliği geliştiren bir faaliyet olarak görüyoruz.” Bu yıl 22. kez düzenlenen Nilüfer Uluslararası Spor Şenliği'ne, Nilüfer Belediyesi'nin yurt içi ve yurt dışındaki kardeş şehirlerinden de katılım sağlandı. Festivalin basketbol bölümünde takımları yarışan kardeş şehirlerin temsilcileri, Defne Davet'te düzenlenen gala yemeğinde bir araya geldi. Geceye Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Nilüfer Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcıları, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altınok, CHP İlçe Sekreteri Nilüfer Elif Alp, Nilüfer kulübü Belediyespor Başkanı Elif Alp katıldı. Programın açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Muharrem Or ve Nilüfer Belediyesi'nin kardeş şehirlerinden Dinar, Ardino, Balatonfüred, Braila, Hanau, Lublin ve Peja'dan heyetlerin katıldığını belirtti. Dayanışmayı, kültürel paylaşımı ve sporu bir arada sürdürmek amacıyla her yıl etkinlikler düzenleniyor. ikiz şehirler.
Spor şenliklerinde ikiz şehirlerin katılımıyla basketbol müsabakalarının yapıldığını belirten Özdemir, şöyle konuştu: “7 ülkeden 70 basketbolcunun katıldığı bu dönemin etkinlikleri bize büyük mutluluk verdi. Bu dönem 22.sini düzenlediğimiz etkinliklere 24 lokasyonda 20.000 öğrenci katılıyor. Sporu toplumsal barışı ve kardeşliği geliştiren bir faaliyet olarak görüyoruz” dedi.
Afyonkarahisar ülke içinden; Bulgaristan, Romanya, Polonya, Almanya, Macaristan ve Kosova'dan yurt dışından gelen konuklara teşekkür eden Başkan Şadi Özdemir, bu etkinliklerin devam edeceğini belirterek, “Nilüfer Belediyesi olarak gençlerimizin burada buluşmasına her zaman destek olacağız.”
Konuşmaların ardından günün anısına hediyeler takdim edildi. Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Nilüfer Belediyesi ile kardeşlik bağları 10 yılı aşan Almanya'nın Hanau ve Polonya'nın Lublin temsilcilerine Nilüfer'in temsili anahtarını teslim etti.
Halk oyunları grubunun Nilüfer'in sahneye çıkmasıyla gece daha da renklendi. Grup farklı bölgelerden dans ve oyun gösterileri gerçekleştirdi. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir