Muhtar seçildi ama seçim belgesini alması gereken gün hayatını kaybetti – Son Dakika Türkiye Haberleri

Merkez Osmangazi ilçesi Gökçeören ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde 3 adaydan 96 oyla seçilen Emin Batmaz'ın (51), şeflik tescil belgesini dün öğle saatlerinde aldığı bildirildi.

Evli ve iki çocuk babası olan Batmaz, sabah oğlunu okula götürürken kalp krizi geçirdi.

KURTARILAMADI

Orada bulunan vatandaşlar Batmaz'ı özel araçla hastaneye götürdü. Batmaz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Batmaz'ın naaşı, Gökçeören Camisi'nde öğle namazının ardından köy mezarlığında gözyaşları içinde defnedildi.

SON YOLCULUĞUNA GÖNDERİLDİ

Cenaze törenine Osmangazi Kaymakamı Ali Partal, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve AKP Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş da katıldı.

Gökçeören Köyü Derneği Başkanı Ali Bayram, “Patronumuz dün saat 11.00'de yapılacak olan seçim belgesi töreni için hazırlık yaparken oğlunu okula bırakırken kalp krizi geçirdi. Köydeki akrabaları onu hastaneye yetiştirmeye çalışırken yolda kalbi durdu. Hastanede gerekli müdahaleler yapıldı ancak patronumuzu kurtaramadık. 31 Mart yerel seçimlerinde 3 adayımız vardı. Emin Batmaz 96 oyla lider seçildi. Saat 11.00'de silah bırakma töreni vardı ve sabah 9.00'da hayatını kaybetti. Böyle bir olay yaşadık. Daha önce böyle bir şey yaşandı mı bilmiyoruz ama köy halkı olarak acımız büyük. Bundan sonra Yüksek Seçim Kurulu gerekli mevzuata göre hareket edecek. Acımız taze, yetkililer daha sonra nasıl hareket etmemiz gerektiği konusunda bizi bilgilendirecek. Buna göre köyümüzü en iyi temsil edecek adayımızı seçeceğiz. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Zor bir dönemden geçti, stresli bir dönemdi. “Köyümüz için en iyisini yapalım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir