Meloni Avrupa seçimlerinde aday olacağını açıkladı

Aşırı sağcı Fratelli d'Italia (FdI) partisinin Pescara'daki kongresine katılan Meloni, Avrupa siyasetinin geleceğinin belirleneceği 6-9 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak AP seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meloni: “Hayatta kalırsam, tüm seçim bölgelerinde İtalya'nın Kardeşleri listesinin başında yer almak için sahaya çıkmaya karar verdim. Oy pusulasına adımı yazmanız yeterli. Vatandaşların bana Giorgia demesinden gurur duyuyorum”. . Köklerimden dolayı sık sık benimle dalga geçildi ama ben halkın adamıyım “Bununla gurur duyuyorum.” AP seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Avrupa siyasetinde Avrupalı ​​Muhafazakarlar ve Reformcular (ECR) grubunun başkanı olan Meloni, İtalya'da yaptığı gibi Avrupa Birliği'nde de (AB) solu muhalefete göndermek istediğini söyledi.

Meloni parti üyelerine AB içindeki kimliklerini korumaları çağrısında bulundu.

Başbakan Meloni, Filistin Yönetimi seçimleri için tek başına kampanya yapmak üzere hükümet işlerini bir dakika bile bırakmayacağının altını çizdi.

İktidar ortağı Meloni gibi Forza Italia (FI) lideri ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ve ana muhalefet partisi Demokrat Parti (PD) lideri Elly Schlein de geçen hafta Avrupa'da aday olacaklarını açıklamıştı. seçimler. .

Basında yer alan haber ve yorumlarda, söz konusu liderlerin seçimlerde partilerinin gücünü artırmak için yarıştığı, liderlerin seçilmeleri halinde kendilerinden sonra en çok oyu alan adaya yol vermelerinin beklendiği belirtiliyor.

Avrupa Parlamentosu seçimleri, İtalya'da 18 aydır iktidarda olan Meloni liderliğindeki sağ hükümet koalisyonu için önemli bir sınavı temsil ediyor.

Ülkenin kamuoyu araştırma şirketlerinden SWG'nin 15-21 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleştirdiği ankette Meloni'nin partisi FdI yüzde 26,8 oyla birinci olurken, Elly Schlein liderliğindeki PD yüzde 20 oyla ikinci, ikinci sırada yer aldı. Diğer muhalefet partisi 5 Yıldız Hareketi (M5S) ve hükümet ortaklarından aşırı sağ Lig yüzde 8,5 ile dördüncü, Forza İtalya ise yüzde 8,4 ile beşinci sırada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir