Malkara Belediye Başkanı seçilen Nergiz Karaağaçlı Öztürk sertifikasını aldı – GÜNDEM

31 Mart yerel yönetim seçimlerinde Malkara Belediye Başkanı seçilen Nergiz Karaağaçlı Öztürk, 4 Nisan Perşembe günü İlçe Seçim Kurulu toplantı salonunda düzenlenen törenle Malkara İlçe Seçim Kurulu Başkanı'ndan seçim belgesini aldı. 2024 saat 14.30'da.
Adaylık belgesi töreninin ardından Malkara Belediyesi hizmet binası önünde devir teslim töreni gerçekleştirildi.
Teslimat töreninde; CHP Tekirdağ milletvekilleri Nurten Yontar, İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, eski Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, CHP Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun ile meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, STK başkanları Temsilciler, dernek başkanları, yöneticiler, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
Malkara belediye hizmet binası önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından eski Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Sevgili yurttaşlarım. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk kadınlarına yerel seçimlere katılma hakkını vermesinin ardından ilk kez Malkara'da yaşayacağız.
2009 yılında siyasete girmemi bir şekilde sağlayan Sermet Gülcivan'a, Halil Şeker'e, 2010 yılında hayatıma farklı bir anlam katarak beni CHP ilçe başkanlığıyla onurlandıran Cumhuriyet Halk Partisi'nin sadık, özverili ve çalışkan delegelerine ve 2012, 2014 ve 2019 yıllarında birlikte çalıştığım ilçeye. Katıldığımız seçimlerde başkanım Sayın İsmail Uzun, Sayın Hülya Ertan ve özellikle İYİ Partimizin Malkara İlçe Başkanı merhum Şencan Pakalpakçıl Sayın 2019 yılında Millet İttifakı olarak tüm konsey üyelerimize, bu süreçte yanımızda olan değerli hemşehrilerime, doğup büyüdüğüm bu topraklarda 10 yıl boyunca bana hizmet eden değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bana bu fırsatı verdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Lütfen. Allah hepinizden binlerce kez razı olsun.
Özellikle seçim sürecinde 2019 yılında olduğu gibi bizim yapmadığımız şeyler yapıldı. Söylemediklerimiz söylenmiş gibi söylendi. Özellikle Malkara'da 10 yıldır çivi çakılmadığı söylendi. Ama bu bir gerçek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Malkara yerel yönetimlerinin Cumhuriyet tarihinde aldığı en büyük yatırımı 10 yıl boyunca Malkara'ya kazandırdık. Bu nedenle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak'a sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Öncelikle beni büyüten rahmetli anneme ve babama, ardından 1999 yılından bu yana bir ergeni erkeğe dönüştürmeye çalışan sevgili eşime ve benimle birlikte büyüyen sevgili kızıma teşekkür ediyorum.
Görev süremin maalesef unutamadığım en önemli anlarından biri de şehit kardeşimiz Selim Vural'ın haberini ailesine verdiğim an oldu. Kardeşim Selim'den 8 yıl sonra aynı gün annemi kaybettim. Selim kardeşimizin yerini dolduramam elbette ama kabul ederse Rukiye'nin annemi çocukluğunda görmesini istiyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerinden, yüce kitabımızın içerdiği insan erdemlerinden asla sapmamalısınız diyorum. Herkese merhaba.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Eski Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un ardından konuşma yapan Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk; “Bugün beni burada yalnız bırakmayan, beni onurlandıran değerli hemşehrilerim, sevgimiz, büyük yürekli ülkemin umudu Malkara'mızın pırıl pırıl insanları, 7'den 70'e kadar değerli hemşehrilerim. Bu tarihi anın tanıkları arasında hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, hoş geldiniz diyorum.
Şu anda öğretmen, tüccar, anne olarak atalarımızdan aldığımız ilhamla yola çıkan, halkımızın takdiriyle göreve gelen Malkara Belediyesi'nin ilk kadın belediye başkanı olarak karşınızdayım.
Öncelikle mavi gözlerimin ışığından ilham aldığımız, gelişmiş dünyanın birçok ülkesinden önce halkına güvenen, kadınlara Türkçe güvenen ve onlara Türkçe veren büyük gazi önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyorum. seçme ve seçilme hakkı.
Nazım'ın dediği gibi. Adalet adaletsizlikten büyükse, sevgi nefretten büyükse, ışık karanlıktan güçlüyse çare yok usta, kazanacağız dedik ve kazandık. Malkara kazandı. Hepimize hediye olsun. Malkara'mız tarihi, gelenekleri, gelenekleri ve kültürüyle Tekirdağ'ın en önemli şehirlerinden biridir. Bizim için en kıymetlisidir. Halkımız bana ve meclis üyelerimize bu kadim şehre hizmet etme imkanı sağladı. Doğup büyüdüğümüz, ekmeğimizi yediğimiz, çocuklarımızı yetiştirdiğimiz şehrimize en iyi hizmeti vermek, gelecek nesillere elimizden geldiğince aktarmak görevimizdir.
Sayın Başkanım sözlerimi bitirmeden önce, 10 yıldır ilçemize sayısız hizmet ve değer katan Malkaralı kara oğlan, kıymetli yoldaşım Ulaş Yurdakul Bey'e çok teşekkür ediyorum.
Malkara'nın ilk kadın belediye başkanı olarak beni bu kutsal göreve ve şehrimize hizmet etmeye layık gördüğünüz için onur ve gurur duyuyorum. Bu onur ve gurur hepimizindir.
Halkımıza hizmet etme onurunu yaşayan tüm vefat eden belediye başkanlarımızı rahmetle anıyor, tüm eski belediye başkanlarımızın fikir, görüş ve tecrübelerinden faydalanarak, önceliğimizi vererek, güzel projelerle şehrimize değer katmak için var gücümüzle çalışacağız. Halkımızın istek ve ihtiyaçları.
Zaferimizi tebrik ederiz. Allah bizi utandırmasın. Tanrı hepinizi kutsasın. “Sana sahip olduğum için mutluyum.” dedi ki
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, törende hazır bulunanların tebriklerini kabul ederek hatıra fotoğrafı çektirdi (Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir