“Macaristan ile ticari ilişkilerimizi çok daha güçlü seviyelere çıkaracağız”

Bakan Bolat, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen OECD bakanlar toplantısına ilişkin sosyal medyadan bir paylaşım yaptı.

Bolat, OECD bakanlar toplantısının açılış oturumunun ardından Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya geldiğini belirterek, şöyle konuştu: 2023'te 4 milyar dolar, 2024'te artan eğilimini sürdürüyor ve 1 Temmuz 2024'te AB'ye katılmaktan çok mutlu olduğumuzu belirtti. ” “Dönüşümlü Dönem Başkanlığını devralacak olan Macaristan'ı hem AB içindeki işbirliğimiz hem de ikili ticaretimizi geliştirebileceğimiz yeni alanlar açısından kapsamlı bir şekilde değerlendirdik. Macaristan ile ticari ilişkilerimizi ve ekonomik ilişkilerimizi artıracağız, Güçlü tarihi ve kültürel bağlarımız, köklü ekonomik ilişkilerimiz çok daha güçlü düzeydedir” dedi.

[Fotoğraf: AA]


“Kurallara dayalı bir ekonomik düzene ihtiyaç var”

Bolat, OECD bakanlar toplantısının “Güçlü ekonomik büyümeyi hızlandırmak için serbest ticaret ve yatırımın teşvik edilmesi: kurallara dayalı özgür ve adil bir uluslararası ekonomik düzen” temalı oturumuna katıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Ülkemizin görüşlerini OECD bakanlar toplantısı oturumunda 'Güçlü ekonomik büyümeyi hızlandırmak için serbest ticaret ve yatırımın teşvik edilmesi: özgür ve adil kurallara dayalı bir uluslararası ekonomik düzen' teması altında dile getirdik. OECD üyesi ülkeler olarak kaygılıyız. iklim değişikliği, tedarik zinciri aksaklıkları ve adaletsizlik “Ticaret uygulamalarına karşı güçlü ve iyi işleyen, kurallara dayalı bir ekonomik düzene olan ihtiyacımızı dile getirerek, küresel ticaretin sorunlarının çözümüne yönelik önerilerimizi dile getirdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir