Ezgi Apartmanı davasında ikinci duruşma: “Bizi susturamayacaklar” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Mahallesi'nde bulunan Ezgi Apartmanı, merkez üssü Pazarcık olan ilk depremde saniyeler içinde çöktü. Binada bulunan 36 vatandaş hayatını kaybetti. Kolon ve kirişlerin kesildiği bildirilen binanın zemin katındaki dükkanın sahiplerinin serbest olması durumunda ikinci duruşma yarın yapılacak. Kahramanmaraş 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 9.30'da görülecek duruşma öncesinde oğlu, gelini ve torununu apartmanda kaybeden Nurgül Göksu, gazetemize konuştu.

“KIRMIZI BİLDİRİM ÇIKARILMASI GEREKİYOR”

“Kervan pastanesinin sahipleri Sami Kervancıoğlu ve kolon kesen Mustafa Pekel, kasten öldürme suçundan 876'şar yıl hapis cezasıyla yargılanıyor ancak 8 aydır kaçak durumdalar.” Göksu, şöyle konuştu: “Kaçakların yurt dışında da aranması gerektiğini düşünüyorum. Ancak Kırmızı Bülten talebimiz de reddedildi. Öte yandan davamızın sosyal medya hesapları da kapatıldı. Sesimizin susturulmasını istiyorlar ve Gözaltına alınan Fenni Mesul Mehmet Tekin'in avukatı Burhan Gürbüz, müvekkilinin başlangıçta tüm suçlamaları reddettiğini belirterek, “Ne olursa olsun bizi korkutamayacaklar, susturamayacaklar” dedi. Duruşmada, Mehmet Tekin'in demir içeren numuneleri hukuka aykırı olarak incelemekle suçlandığını da ifade etti.

“Kendisine yüklenen tüm suçlamaları somut bir şekilde çürüten, firari sanıklarına günah keçisi ilan edilen ve yurt dışına rahatlıkla gidebilecekken 15 dakika içinde gönüllü olarak ifade vermeye giden Mehmet Tekin'in en büyük temennimiz, 15 gün sonra serbest bırakılmasıdır. bu duruşma.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir