Kocaeli Yeni çarşı inşaatı ticareti canlandıracak – GÜNDEM

Esnafın ve vatandaşların taleplerini karşılayan ve onlara geniş imkanlar sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gelişen ve büyüyen şehrin ihtiyaçlarına cevap verecek çok sayıda projeyi de hayata geçiriyor.

Bu kapsamda Gebze'de dar bir alanda sıkışan meyve sebze halını 25 bin metrekarelik geniş bir alana taşıyacak olan Büyükşehir Belediyesi, yeni hal binasının inşaat çalışmalarını hızla sürdürüyor. Gebze bölgesinde meyve sebze ticaretinin canlanmasına önemli katkı sağlayacak yeni pazar yerinin inşaatında ilerleme oranı yüzde 82'ye ulaştı.

MODERN TASARIM, GENİŞ KAPASİTE

Gebze bölgesini etkileyecek Çayırova Cumhuriyet Mahallesi'ndeki yeni meyve sebze hali inşaatı hızla ilerliyor. Ağırlıklı olarak toptan gıda ihtiyacına hizmet verecek olan bu yeni tesis, Gebze ve çevre ilçeler için önemli bir ticaret merkezi sağlayacak. Gebze bölgesinde meyve sebze ticaretinin canlanmasına katkı sağlayacak yeni hal binası, modern tasarımı ve geniş kapasitesiyle dikkat çekiyor.

RAHAT VE KOLAY TAŞIMA

25 bin metrekare kullanım alanına sahip olan tesiste 34 adet mağaza ve 120 metrekarelik meyve sebze kutulu depolar bulunuyor. Mescit, tuvaletler, büfe, berber, restoran ve çay ocağının hizmet vereceği tesiste otopark sorunu yaşanmayacak. Bu kapsamda 68 TIR park yeri ve 63 araçlık otopark sayesinde esnaf ve vatandaşlar pazar binasına rahatlıkla giriş çıkış yapabilecek.

PAZAR İNŞAATINDA ZARARLI İŞ

Yeni pazarın inşaatı Yapı Kontrol Daire Başkanlığı başkanlığında hızla ilerliyor. Dış cephe kaplama imalatında tamamlanma aşamasına gelen ekipler, A Blok'ta iç cephe, sıva, saten kaplama ve boya üretimine devam ediyor. Ekipler bloktaki duvarların seramik üretimini tamamladı. A, seramik zemin kaplama işlemini başlatmış olup, A blok dış çelik sundurma imalat montajının %50'sini tamamlamıştır. A blok asma tavan imalatına başlanan projede yangın tesisatı devam etmektedir. D blokta duvar seramiklerini tamamlayan Yapı, bu blok ve E blokta da sıva imalatını gerçekleştiriyor. Binada şu anda elektrik tesisat işleri devam ediyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir