Klasik Otomobiller Tophane'de Sergilendi… Erken Babalar Günü Kutlaması… – Son Dakika Hayat Haberleri

İstanbul Klasik Otomobil Derneği'nin (İKOD) her yıl düzenlediği “Babalar Günü” etkinliği bu yılın başında Kurban Bayramı'na denk gelecek şekilde kutlandı. Galataport İstanbul Tophane Saat Kulesi önünde 40 adet eski model araba sergilendi.

Klasik otomobil sahiplerinin özenle sergilediği araçlara yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi. Bazıları araçlarla fotoğraf çekerken, bazıları da hayranlıkla izledi.

Fikri Yıldırım, eski model arabalara ilgi duyduğunu söyledi. “Hepsi çok güzeller. Bu olayı duyunca özellikle buraya geldik. Kızımın da klasik eski model arabalara çok ilgisi var. Şimdi geziyoruz, bakıyoruz. Daha önce hiç böyle bir sergiye gitmemiştim. Burası benim ilk seferim.” dedi.

Zehra Moktedayi, Türkiye'de ikamet eden İran vatandaşı “Gördüm ve geldim. Şimdi anladım ve çok beğendim. Hiç bu kadar yakından görmemiştim araçları.” dedi.

“KLASİK OTOMOBİL İLGİSİ BABAMDAN GEÇİYOR”

Eski model araba sahibi Sinan Eren “Aracımızı fuara getirdik. Bu araba 1951 Chevrolet model, tek kapılı magnum. Otomatik. Montajı ve boyası iyi kullanıyoruz. Derneğimizle yılda 2-3 fuara katılıyoruz. Çok ilginç şeyler oluyor.” Eski model arabalara olan ilgim babamdan geliyor “O zamandan beri arabalara tutkumuz var”. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir