İzmir'de toplu taşımada seçim düzenlemesi – Son Dakika Türkiye, Ege Haberleri Cumhuriyet

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı tarafından işletilen ve TCDD-Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle işletilen İZBAN'da, pazar günü yapılacak yerel yönetim seçimleri için özel uçuş düzenlemeleri yapıldı. 31 Mart.

Sabah 05.00'te göreve gelecek olan seçim görevlilerinin ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla Cumartesi-Pazar arasındaki gece saat 03.00 ile 03.30 arasında tüm toplu taşıma araçları seferlere başlayacak. Seçimlerin ardından, sandık görevlilerinin oylama sonuçlarını güvenli bir şekilde teslim edebilmesi ve taşıyabilmesi için toplu taşıma hizmetleri kesintisiz olarak devam edecek.

ESHOT'TA SAATİN 172 HATTI AYARLANMASI

ESHOT Genel Müdürlüğü otobüsleri seçim günü de tüm güzergahlarda hizmet vermeye devam edecek. Ana arterleri kullanan 172 hattın kalkış saati Cumartesi-Pazar günleri arasında saat 03.30'a ayarlandı. Baykuş hatlarının yanı sıra (910 Gaziemir-Konak, 920 Çiğli-Konak, 930 Bornova-Konak, 940 Buca-Konak, 950 Balçova-Konak) ilçe seçim kurullarına bağlı 22 otobüs hattı da 1 Nisan Pazartesi sabahına kadar hizmet verecek. .
İzmir Metro A.Ş. tarafından işletilen metro ve tramvay hatlarında seferler gün boyu devam edecek.

İZBAN'A 14 EK SEYAHAT

Seçim nedeniyle İZBAN'da 14 sefer daha planlandı. Tepeköy, Aliağa ve Alsancak istasyonlarından saat 03.30'da çift yönlü daha fazla tren kalkacak. Trenler saat 04.30'da Tepeköy ve Aliağa'dan Alsancak'a hareket edecek.

İZDENİZ GEMİLERİ HALKA YAPIYOR

İZDENİZ kruvaziyer gemileri de Pazar akşamı saat 03.00'ten itibaren Konak-Karşıyaka ve Karşıyaka-Alsancak iskeleleri arasında sefer yapmaya başlayacak. Gemiler, 1 Nisan Pazartesi günü 23.30-06.30 saatleri arasında Karşıyaka-Alsancak ve Karşıyaka-Konak iskeleleri arasında sefer yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir