İstanbul'daki izinsiz gösterilerde 132 kişi tutuklandı

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul Adalet Sarayı'nda saat 13.00'te, Başsavcılığın basın açıklamasına izin vermemesi, mahkemeye girmeye çalışması, kamu malına zarar vermesi ve direnmeye rağmen 8'i kadın 14 avukatın gözaltına alındığı belirtildi. görevli memur.

Açıklamada, 9'u kadın, 2'si çocuk 26 kişinin suça karıştığı, yasak kararına uymadıkları ve saat 16.00'da DEM Sultanbeyli partisi ilçe binası önünde izinsiz gösteri yaptıkları belirtildi. görevli memurlara fiziki direnerek 2 polis memurunun yaralanmasına neden oldular, tutuklandılar ve şunlar ortaya çıktı:

“Korsan gösterisi düzenlemek isteyen 150 kişilik bir grup saat 18.00'de Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'na geldi, söz konusu gruba Esenyurt ilçe kaymakamı tarafından yasak kararı olduğu söylendi, dağılmaları için gerekli uyarılar yapıldı ve 87 kişi toplandı. Meydanda dağılmamakta ısrar eden ve çeşitli noktalarda uyarılarda bulunan 20'si kadın, 67'si kadın. “Sancaktepe İlçesi İnönü Mahallesi Demokrasi Caddesi'nde korsan gösteri düzenleyen 5 kişiye karşı saat 19.15'te bir erkek tutuklandı.”

Bu arada Valilikten, İstanbul Adalet Sarayı'nda izinsiz gösteriye ilişkin daha önce yapılan açıklamada, “2911 sayılı Kanuna muhalefet, görevli memura direnme, engellemeye direnme” suçlarından 14 kişi tutuklanarak haklarında yasal işlem başlatılmıştı. görevini yapmaktan ve kamu malına zarar vermekten alıkoyacaktır”. Kişinin, adli makamlarca davası tamamlanıncaya kadar serbest bırakıldığını bilgilerinize sunarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir