İsrail ordusu Nusayrat mülteci kampının kuzeyinden çekildi

Filistin Sivil Savunma Enstitüsü'nden yapılan açıklamaya göre, 8 gün boyunca kuşatma ve sürekli saldırı altında kalan Nusayrat mülteci kampının kuzeyinden İsrail ordusunun çekilmesi üzerine sivil savunma ekipleri çok sayıda cesedi enkazdan çıkardı.

Enkaz altında halen onlarca ölü bulunduğunun ancak sivil koruma ekiplerinin cesetleri bulup kaldırabilmesi için kazı ekipmanlarına ve iş makinelerine ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.

İsrail ordusu 11 Nisan'da Nusayrat mülteci kampını kuşattı ve buraya şiddetli saldırılar düzenledi.

Gazze Hükümeti Basın Bürosu, İsrail ordusunun Nusayrat kampına 8 gün boyunca düzenlediği saldırılarda 75 kişinin öldüğünü, 348 kişinin de yaralandığını duyurdu. Kayıp listesine bölgeden 100 kişinin daha eklendiği bildirildi.

İsrail ordu radyosu, ordunun, 11 Nisan'dan bu yana kuşatma altında ve saldırı altında olduğu Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kentindeki Nusayrat mülteci kampından çekildiğini duyurdu.

İsrail Kara Kuvvetleri 162. Tabur Komutanı Yarbay Dotan, Nusayrat mülteci kampından ayrılan askerlerin Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ın yanı sıra Zeytun, Şifa hastanesi ve Nuseyrat'a gideceklerini söyledi.

Gazze Şeridi'nin orta bölgesinden çıkan İsrail ordusuna ait çok sayıda tank, zırhlı araç ve askeri iş makinesi kameralara yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir