İran'da sel nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti

İran'ın resmi ajansı IRNA'nın haberine göre Meşhed Belediyesi İtfaiye Teşkilatı Başkanı Hamidriza Kafiniya, yaptığı açıklamada selde 7 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Kafiniya, Meşhed'in Devrim Meydanı'nda sel sonucu araçlarda bulunan 2 kişinin hayatını kaybettiğini, bir anne ve 4 çocuğunun da evlerinde mahsur kaldığını söyledi.

İtfaiye ekiplerinin çarşamba günü saat 15.00'ten itibaren selden etkilenenlere yardım etmeye başladığını kaydeden Kafiniya, arama kurtarma çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Rezevi Horasan Kızılayı başkanı Muhsin Zakiriyan, sel nedeniyle 12 kişinin kaybolduğunu söyledi.

Meşhed Kaymakamı Muhsin Daveri de selden etkilenen en az 250 ailenin şehrin farklı bölgelerine ve daha güvenli olan çevre köylere yerleştirildiğini bildirdi.

Meşhed'de sel nedeniyle 150 evin hasar gördüğünü belirten Daveri, söz konusu evlerin boşaltıldığını, bazılarının ise temizlendiğini söyledi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kentin bazı bölgelerinde yolların kapatıldığı, araçların sular altında kaldığı, bazı vatandaşların ise kendi imkanlarıyla araçlarını sudan çıkarmaya çalıştığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir