Ekrem İmamoğlu seçimlerde: “Arkamda hükümet yok, İstanbul'un 16 milyon nüfusu var” – Son Dakika Siyaset Haberleri

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; CHP'li belediye başkan adaylarıyla Zeytinburnu, Esenler, Beyoğlu, Eyüpsultan ve Fatih'te seçim turuna çıktı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği turda İmamoğlu, kampanya otobüsünün önünü kesen vatandaşlara kısa konuşmalar yaptı. İmamoğlu, Eyüpsultan Rami'ye hitaben yaptığı konuşmada, “Kardeşiniz, dostunuz, oğlunuz Ekrem İmamoğlu tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet etti; Bundan sonra da aynı şekilde hizmet vermeye devam edecektir. Ekrem İmamoğlu'nun arkasında hükümet yok, Ekrem İmamoğlu'nun arkasında 16 milyon İstanbullu var. Ekrem İmamoğlu'na talimat verecek kimse yok. Ekrem İmamoğlu'na talimat veren, fikrini açıklayan 16 milyon İstanbullu var. İstanbullular ne derse İstanbul istediğini yapar.” dedi.

İmamoğlu, CHP'li 5 ilçe belediye başkan adayıyla ilçeyi gezdi. Zeytinburnu'nda Onur Soytürk, Esenler'de Hasan Dalkıran, Beyoğlu'nda İnan Güney, Eyüpsultan'da Mithat Bülent Özmen ve Fatih'te Mahir Polat Vatandaşları oğluyla selamlayan İmamoğlu, vatandaşların ilgi odağı oldu. Bazı yerlerde seçim otobüsüne engel olan coşkulu vatandaşlara kısa konuşmalar yapan İmamoğlu, cuma namazını turunun Esenler ve Beyoğlu kısmına denk gelen Bayrampaşa Kocatepe Camisi'nde kıldı.

VATANDAŞTAN İMAMOĞLU'NA: “HER DUAMDA SİZE DUA EDİYORUM”

Ziyarette vatandaşlarla İmamoğlu arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Bir vatandaş, torununu fotoğraf çektirmek için İmamoğlu'nun kucağına verdi. “O kadar güzel bir insansın ki, ailemizden biri gibisin. “Umarım sana şans getirir” dedi. İmamoğlu vatandaşlara şunları söyledi: “Ne kadar mutluyum. Teşekkür ederim” o cevapladı. Bir başka vatandaş ise İmamoğlu'na desteğini şöyle dile getirdi: “Seni tebrik ediyorum kardeşim. Peki nedenini biliyor musun? Çünkü seçimi iki kez kazandın ve iki kez saydın. Allah'ın izniyle umarım tekrar kazanırsınız. “Yeniden sayacağız” dedi. İmamoğlu'nun vatandaşlara yanıtı “Teşekkür ederim. “Teşekkür ederim.” İmamoğlu, “10, 5 yıldır seni görmenin hayalini kuruyordum. Hep böyle halkın içinde ol. Ben sana canımı feda ettim” diyen vatandaş, “Allah'ım çok yaşa. “Her zaman” diye yanıtladı. Yaşlı bir vatandaş, “Kızım kazanacaksın, kazanacaksın. Her duamda sana dua ediyorum. Tanrım, Tanrım… Senin için kendimi feda edeceğim. İmamoğlu'na sevgisini, “Fotoğrafınız mahallemizde asılı” diyerek gösterdi. İmamoğlu vatandaşlara şunları söyledi: “Teşekkür ederim, hatırlayacağım. Öptüm” o cevapladı.

“Oyların bölünmesine gerek yok”

İmamoğlu'nun Eyüpsultan gezisi vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle halka açık toplantıya dönüştü. Rami ve ilçe merkezinde ayrı ayrı ablukalanan İmamoğlu, konuşmalarında kısaca şunları söyledi:

“Bugün Eyüpsultanlıları selamlamak istedik ama siz Rami yolumuzu kestiniz. Sizi burada görmek elbette büyük bir moral ve motivasyon kaynağı. Şimdilik şunu söyleyeyim: Kardeşiniz, dostunuz, oğlunuz Ekrem İmamoğlu, bütün vatandaşlarımıza eşit hizmet etti; Bundan sonra da aynı şekilde hizmet vermeye devam edecektir. Ekrem İmamoğlu'nun arkasında hükümet yok, Ekrem İmamoğlu'nun arkasında 16 milyon İstanbullu var. Ekrem İmamoğlu'na talimat verecek kimse yok. Ekrem İmamoğlu'na talimat veren, fikrini açıklayan 16 milyon İstanbullu var. İstanbullu ne derse İstanbul istediğini yapar. Aynı şekilde değerli cumhurbaşkanı adayımız sevgili dostum Bülent Özmen de devlet adamı kimliğini en iyi taşıyacak kişilerden biridir, Eyüpsultanlıdır. Sizlerle birlikte Eyüpsultan'a hizmet etmeye hazırız. Hep birlikte, sizinle birlikte başarıya ulaşacak. Oyların bölünmesine gerek yok. Merkez benzersizdir. İstanbul'da oylar İmamoğlu'na, Eyüpsultan'da oylar Bülent Özmen'e.

“SEÇİMLERİ KOMİK İNSANLAR DEĞİL İSTANBUL’UN BÜYÜK İNSANLARI KAZANACAK”

Sandıklara sahip çıkacak mıyız? Pazar günü hepimiz sandıkta oy kullandıktan sonra -hava çok güzel- Ramazan ayı; Sandıklardaki oylar belli olana kadar oturup vakit geçiriyoruz. Komşu komşunun sofrasını kurar, orucu birlikte açarız. Sonuçlar iftardan sonra belli olacak. Sonuçlar belli olduktan sonra Allah'ın izniyle güzel evlerimize gideceğiz. Çünkü bu seçimin sonucu bize şunu da gösterecek: Bu seçimde seçimi bir avuç insan değil, büyük İstanbul halkı hep birlikte kazanacak. Bugün güneş o kadar güzel parlıyordu ki Yaradan bize istediğimiz her şeyi verdi. Anlaşılan herkes ceketini çıkarıp kollarını sıvayıp oy vermek istiyor değil mi? Sevgili hemşehrilerim; Allah bizi seninle utandırmasın. Bu milletin her çocuğunu çok seviyorum. Ben bu milletin her bir ferdini çok seviyorum. 16 milyonu seviyorum. Bu şehrin çocuklarına, gençlerine, hanımlarına, beylerine, emeklilerine, elmas işçilerine karşı kendimi çok sorumlu görüyorum.

“KALBİMİZİ KIRMAYI UNUTMAYANLARI ALLAH'A SEVGİYLE SEVİYORUZ”

Çok çalışacağız, başaracağız. İstanbul'a nice güzel günler yaşatacağız. Çok çalıştık. Her zaman birlikte çalıştık. Biz sadece işimizi kalp kırmadan yapmaya çalıştık. Kalbimizi kırmaktan çekinmeyenleri dinlemedik, gerektiğinde işi Allah'a bıraktık, aynı şekilde “Allah yardım etsin” dedik. Başka bir şey söylemedik. En zor anlarda vatandaşlarımızın yanında olduk. Daha çok yanınızda olacağız. Kimsenin millet hakkını inkar etmeyeceğiz. “Milletin hakkını millete, yani paranızı size dağıtacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir