Edremit'te Mehmet Ertaş'ın dönemi başladı – GÜNDEM

31 Mart seçimlerinde CHP'nin Edremit Belediye Başkanı seçtiği Mehmet Ertaş, düzenlenen devir teslim töreniyle resmen görevine başladı.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş, CHP Edremit İlçe Teşkilatı'nda bir araya geldi. Pankartlar, bayraklar ve bando eşliğinde belediye hizmet binasına doğru yürüdüler. Belediye hizmet binası önünde çok sayıda vatandaş Başkan Ertaş'ı büyük bir coşkuyla karşıladı. Edremit Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından başkanlığı devralan Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, görevinden ayrılan belediye başkanı Selman Hasan Arslan tarafından çiçeklerle karşılandı. Göreve gelen Başkan Ertaş, bugüne kadar görev yapan tüm belediye başkanlarına ve çalışanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Devir teslim töreninin ardından kamuoyuna yaptığı konuşmada Ertaş, seçimlerin demokratik bir kutlama olduğunu söyleyerek tüm Edremitlilere teşekkür etti. Ülkede araştırmaların olduğunu ve CHP'nin de bu umudu temsil ettiğini belirterek, bu sorumluluğu yerine getireceklerine inandıklarını ifade etti.

Ertaş konuşmasında şunları söyledi: “31 Mart'ta düzenlediğimiz demokrasi şöleninde şahsım ve ekibim adına seçilmenin mutluluğunu, sizler adına da gurur duyuyorum. Seçim kampanyası 31 Mart'ta başladı ve sona erdi. Artık Edremit, Balıkesir ve Türkiye'nin bir arada olma zamanıdır.

31 Mart'ta ülkemiz genelinde sorun olduğunu ve araştırmalara başlandığını, 31 Mart'ta ise kojenerasyonun umut olduğunu görüyoruz. Bu umut, Türkiye genelinde görev alan belediye başkanı arkadaşlarımıza önemli bir sorumluluk yüklüyor. Ancak bu sorumluluğu üstün bir şekilde yerine getireceklerine inancım tamdır” dedi.

Törenin sonunda Çamcı Ramazan Savan Camii imamı tarafından okunan duaların ardından başkanlık koltuğuna oturan Ertaş, annesi Hatice Ertaş'ın elini öperek yerine oturdu. Tebrikleri kabul eden Başkan Ertaş, yeni dönemde Edremit ve Balıkesir'e hizmet etmeye kararlı olduklarını vurguladı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir