Edremit Belediyesi uçukla mücadele için seferberlik başlattı – GÜNDEM

Edremit Belediyesi, yaz sezonu öncesinde uçukla mücadele için önemli bir seferberlik başlattı.

Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, göreve geldikten sonra ilk talimatları arasında yer alan mücadele kapsamında, şehrin çeşitli yerlerinde yoğunlaşan uçuk ve diğer parazitlerin çoğalmasını önlemek için kararlılıkla çalışıyor.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş göreve geldikten sonra ekiplere ilk olarak mezarlıkların bakımı, şehrin temizliği ve sineklerle mücadele konularında talimat verdi. Belediye Başkanı Ertaş'ın talimatları doğrultusunda drone'larla etkin mücadele için saha çalışmalarını hızlandıran ekipler, özellikle su basması muhtemel bölgelerde larva ilaçlama yapıyor. Esas olarak sazlıklar, kalın çimenlik alanlar ve çöp konteynırları gibi potansiyel üreme alanları arıtılmaktadır.

Belediye yetkilileri vatandaşların da bu mücadeleye destek vermesi ve evlerinin yakınında su birikintisi oluşturmaması gerektiğini vurguluyor. Balkonlarda, bahçelerde veya evlerin önlerinde oluşan su birikintilerinin düzenli olarak temizlenip değiştirilmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, “Edremit'i her alanda yaşanabilir bir şehir, temiz bir çevre, temiz bir şehir ve her şeyden önemlisi vatandaşlarımızın sağlığı ve konforu için çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir