Dursun Özbek'ten Süper Kupa açıklaması: “Bazı şeyler duydum ama…” – Son Dakika Spor Haberleri

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Giallorossi yönetim kurulu Süper Kupa maçı için Urfa'ya gitti.

Süper Kupa maçını değerlendiren Dursun Özbek, şunları söyledi: “Burada Süper Kupa oynamak ayrı bir önem taşıyor. İlk olarak depremden etkilenen kardeşlerimizle tanışmaya geldim. Halkın acısını hafifletmek çok önemli. Buradaki maçın gelirini depremzedelere bağışlayacağız. “Galatasaray-Fenerbahçe derbisini bölge halkının izlemesi çok önemli. Biz buradayız, takım yarın “Umarım yarın da F.Bahçe gelir. Bazı şeyler duyuyorum ama bunların doğru olmadığını düşünüyorum. Derbi olması lazım, o yüzden bölgedeki insanlar bu maçı izlemeye geliyor.” dedi.

“BEKLENTİMİZ FENERBAHÇE'NİN BİR TAKIMLA GELMESİDİR”

Özbek, Süper Kupa'nın Urfa'da oynanmasının önemine dikkat çekti. “Sadece Süper Kupa'nın burada oynanması değil, bu bölgede oynanması, depremden etkilenen kardeşlerimize de dokunması çok önemli. Pazar günü güzel bir maç olmasını diliyorum.” . Beklentimiz, F.Bahçe'nin A takımıyla gelmesidir. Süper Kupa 100. yıl kupasıdır. Cumhuriyetimizin 100. yıl kupası: “Başka şekilde anılıp gündeme gelmesi doğru olmaz. Türkiye futbol tarihi.” dedi.

Özbek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk futbolunun bunları konuşmasını bile doğru bulmuyorum. Bizim de bir anlaşmamız var. Diyelim ki stadyum ve maçlardan elde edilecek gelir bölgedeki depremzedelere bağışlanacak. Bunların hepsinin bir anlamı var. “Sözlerimin başında şunu söylüyorum. Neden Urfalı kardeşlerimize Fenerbahce-Galatasaray derbisini izlemenin zevkini yaşatmıyoruz? Oyunun oynanması gerekiyor. “Talep üzerine Urfa'da oynayacağız.”

Dursun Özbek sözlerini şöyle tamamladı:

“Maç oynanmalı ve kazanan kupayı kazanmalı. Ben bunların hiçbirini doğru bulmuyorum. Yarın takımım gelecek. Bütün F.Bahçe takımının gelmesini ve kazananın kupayı almasını istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir