CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Bilkent Üniversitesi sosyal demokrasi camiasının düzenlediği gençlik toplantısına katıldı – GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in konuşma yaptığı toplantıda Özel, CHP'nin seçimlerdeki başarısının kaynağının gençler, eşit temsil ve bilim olduğunu söyledi.

Özgür Özel: “Başarıya ulaşmanın ilk anahtarı gençlere güvenmek ve bu güveni gençlere hatırlatmaktı. İlk anahtarı biz koyduk. İkincisi eşit temsil, siyasette daha fazla kadın. Gençler ve kadınlar nerede aday olursa olsun başarı elde ettiler. Bodrum'da 30 yaşında bir kadın belediye başkanımız var” “Bucak'ta 29 yaşında bir kadın belediye başkanımız var, Bucak'ta da 28 yaşında bir kadın belediye başkanımız var. Hüseyin Can Güner 31 yaşında ve Çankaya belediyesini yönetiyor.”

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Bilkent Üniversitesi sosyal demokrat camiasının düzenlediği gençlik toplantısına katıldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi konser salonunda düzenlenen gençlik toplantısına konuşmacı olarak katıldı. Başkan Özgür Özel'e CHP Genel Sekreteri ve Bilkent Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selin Sayek Böke, CHP Gençlik ve Spor Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, Kendisine CHP parti meclis üyesi ve İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner ve Çankaya Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

BAŞARININ 3 ANAHTARI: GENÇLER, EŞİT TEMSİL, BİLİM
Gençlik Buluşması'nda konuşan Başkan Özel, CHP'nin seçimlerdeki başarısının kaynağının gençler, eşit temsil ve bilim olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Başarı kalesinin üç anahtarı vardır. Üç anahtar tarih tarafından miras alındı ​​ve emanet edildi. Bu üç anahtar birbiri ardına siyasette başarının kapısını araladı. Bir; Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti CHP'li başkanlara mı emanet etti? Kararı milletvekillerine bırakmadı, belediye başkanlarının yönetimini de yalnızca gençlere emanet etmedi. Dolayısıyla başarıya ulaşmanın ilk anahtarı gençlere güvenmek ve onlara bu güveni hatırlatmaktı. İlk anahtarı kurduk. İkincisi eşit temsil, siyasette daha fazla kadın olmasıydı. “Üçüncü anahtar bilimdi” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BELEDİYELERİNDE YÖNETİMDE GENÇLER

Aday seçme sürecinde gençlere ve kadınlara fırsatlar sunulduğunu vurgulayan Özgür Özel, şöyle konuştu:

“Nerede gençler ve kadınlar aday oldularsa başarılı oldular. Bodrum'da 30 yaşında bir kadın belediye başkanımız var. Korkuteli'de 29 yaşında bir kadın belediye başkanımız ve 28 yaşında bir kadın belediye başkanımız var. Bodrum'da Bucak Hüseyin Can Güner 31 yaşında ve şu anda ilçemizde bulunan Çankaya Belediyesi'ni yönetiyor. Bu bayram gençlik politikalarından sorumlu 30 yaşında bir başkan yardımcımız var. İstanbul Avcılar ve Tuzla, İzmir Çeşme ve Narlıdere, Muğla Bodrum ve Ankara Çankaya'da 32 yaş altı insanlar var. Otuzlu yaşlarının başında, eğitimli, nitelikli, yabancı dil bilen, dünyayı bilen, vizyoner arkadaşlarımız var. Bu örgütün gençlik kollarından gelen, kârın en yüksek olduğu, çıkarların en önemli olduğu en kalabalık belediyelerde, “Nasıl kazandığını merak edenlerin bilmesini istiyorum ki, o kapıya bağlı üç anahtar var. Cumhuriyetin kuruluş kodları bizim yol göstericimizdir.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir