Ceylanpınar'da belediye araçları kullanılamaz durumda DEM idaresine teslim edildi – Son Dakika Siyasi Haber

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Belediyesi'nin neredeyse tamamı yeni olan araç filosu kullanılamaz durumda DEM Parti yönetimine teslim edildi.

Yerel Urfa pusulası Gazetenin haberine göre; Ceylanpınar Belediyesi eşbaşkanları Rahşan Yazır ve Uğur Kahraman, belediyenin garajlarında ve şantiyelerinde inceleme yaparak konuyla ilgili açıklama yaptı.

Resmi belgelere göre belediyenin envanterinde 89 araç ve iş makinesi bulunuyor ve bunların yüzde 75'inden fazlası kullanılamaz durumda olduğundan günlük rutin işleri dahi yürütemiyor.

''ARAÇLARIN TÜM DURUMU İYİ''

Ceylanpınar Belediyesi garajlarında ve şantiyelerde yaptığı incelemeleri anlatan yazar, şunları söyledi: “Şu anda araçların tamamı harap durumda ve herhangi bir hizmet veremiyoruz. Geldikten hemen sonra tamirini yaptığımız araçlarla da günlük temizlik faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bize tam bir karmaşa miras kaldı. Bu molozu kaldırarak hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

''ELLERİMİZİ BAĞLAMAYA ÇALIŞTILAR''

Eşbaşkan Uğur Kahraman, denetimler sırasında hemen hemen tüm araçların rutin bakım, muayene ve sigortalarının yapılmadığını belirterek, şöyle konuştu: “Böyle bir enkazı bırakmaktaki asıl amacın elimizi bağlamak, iş yapamaz hale getirmek olduğunu anlıyoruz. Bu yüzden.” hizmet etmek. Ama halkımızın gücü ve desteğiyle her türlü sorunu aşacağız ve halkımıza yakışır hizmetler sunacağız” dedi.

AKP'NİN HİZMETİNİ ALDILAR

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Partisi adayları Rahşan Yazır ve Uğur Kahraman 46,4 oyla belediye başkanlığını kazanarak görevi AKP'li Abdullah Aksak'tan devraldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir