CHP Genel Başkanı Özel: Cemil Tugay ve Ferdi Zeyrek'in sinerjisine güveniyorum – GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Ege Belediyeler Birliği'ni ziyaret etti. Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ile Ege Belediyeler Birliği Başkanı ve Manisa Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek'in sinerjisine güvendiğini, her iki adamın da büyük başarılara imza atacağına tüm kalbiyle inandığını söyledi. Başarılı bir işi tamamlayın. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ege Belediyeler Birliği'nin İzmir Konak'taki binasını ziyaret etti. Özel'in Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ege Belediyeler Birliği Başkanı Ferdi Zeyrek'i ziyareti sırasında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, belediye başkanları ve milletvekilleri.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ferdi Zeyrek'in Ege Belediyeler Birliği başkanlığına seçilmesinin kendileri için bir onur olduğunu söyledi. Özel, şunları söyledi: “Seçimlerde uzlaşma sağlanması, tüm belediyelerin CHP'de ve Ege Bölgesi'nde olması hepimiz için sevindirici bir durum. Kojenerasyon sadece kıyılara sıkışıp kalmaktan Ege'deki tüm belediyeleri, İç Anadolu'daki birçok belediyeyi ele geçirme noktasına geldi. Hem Ege Belediyeler Birliği'nde hem de Türkiye Belediyeler Birliği'nde, Tarihi Kentler Belediyeler Birliği'nde CHP'li belediye başkanlarımız var. Özel, Dr. Cemil Tugay ve Ferdi Zeyrek'in sinerjisine inandığını ve her iki adamın da başarılı işler yapacağına canı gönülden inandığını söyledi.

“Çoğulculuktan yanayız”
Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kazandığını hatırlatan Özel, şöyle konuştu: “Orada AK Parti ve MHP'nin geçmişteki uygulamalarından farklı olarak onlara şunu söyledik: 'Herkes kendi iradesine göre temsil edilsin. güç.' Ama AKP ve MHP kendi listelerini hazırladı ama İYİ Parti, Ri-Refah Partisi ve Dem Partisi ile yaptığımız büyük ittifak sayesinde Belediyeler Birliği yönetimini kazandık. tek başına ama çoğulculuktan yanayız.”“216 eksik oy aldı”
Türkiye Tarihi Kentler Belediyeler Birliği başkanlığına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı atadığını da söyleyen Özgür Özel, şunları söyledi: “Orada CHP çoğunluğu yoktu. Toplam delege sayımız 424 olmasına rağmen Sayın Mansur 495 oyla cumhurbaşkanı seçildi. Rakibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk de 221 oy aldı. “AKP Cumhur İttifakı'nın adayı, AKP-MHP-Büyük Birlik Partisi'nin oylarından 216 oy az aldı” dedi.“Doğru yöneteceğiz”
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu karşı taraftaki dağınıklığı, bizim tarafta işlerin ne kadar iyi gittiğini gösteriyor. Ama burada onlara 'Birlikteyiz' dedik ama kabul etmediler. İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi ve Dem Partisi ile birlikte oradayız. Birçok belediyeye, Büyük Birlik Partisi'ne, MHP'ye ve AKP'ye de tekliflerde bulunduk. Ama daha fazlasına sahip olanın her şeyi alması gerektiğine inananlar bizim paylaşma teklifimizi algılayamazlar. Çoğunluğa güvendiler ama bugün ortaya çıkan durum onlar adına son derece üzücü. Doğru şekilde yöneteceğiz. “Yönettiğimiz kurumlar yakında Türkiye’nin en önemli yönetilen kurumlarına dönüşecek.”Erdoğan'la görüşmesinde gündeme getireceği konuları paylaştı
Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini hatırlatan Özel, şöyle konuştu: “Haziran sonunda asgari ücrete zam yapılmamasını düşünenler bir kez daha düşünsün. Buna çok sert ve net tepki vereceğiz. Yarattığınız krizin yükünü işçi ve emeklilerin sırtına yükleyemezsiniz. Buğday için 15 lira taban fiyat bekliyoruz. Çayın temel fiyatının 25 liraya güncellenmesini bekliyoruz. “Ve bu kararların bir an önce açıklanmasını bekliyoruz” dedi. “El ele yürümeye karar verdik”
Ege Belediyeler Birliği başkanlığına seçilen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, şunları söyledi: “Seçimlerde heyetin takdiriyle bana verilen oylar sayesinde birliğin başkanı oldum. Ege Belediyeler Birliği 127 belediyeden oluşuyor. Birliğimizde birliği sağlamak, el ele, kol kola yürümek için yola çıktık. Bu yolculukta bize destek olan tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün bile bizi burada onurlandırdınız. “Çok teşekkür ederim” dedi. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir