Belediye Başkanı Şadi Özdemir, CHP Yerel Yönetimler Seminerine katıldı – GÜNDEM

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, yerel seçimlerin ardından CHP genel merkezinin düzenlediği yerel yönetimler konulu seminere katıldı. İki gün sürecek çalıştayda seçim sürecindeki başarılı deneyimler ve CHP'li belediye başkanlarının yapması gereken çalışmalar tartışılacak.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından düzenlenen CHP Yerel Yönetim Semineri Ankara'da düzenlendi. Kojenerasyon belediye başkanları, il ve parti liderlerinin katıldığı seminere Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir de katılıyor.
Seminer öncesinde belediye başkanları ve parti liderleri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret ederek, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e şükran ve saygılarını sundular.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP genel merkezinde düzenlenen iki gün süren seminerin açılış konuşmasında, muhafazakar ve milliyetçi demokratlardan oy alarak yerel seçimlere birinci parti olarak çıktıklarını söyledi. Özel, şöyle konuştu: “En zor zamanlarda görevlerini layıkıyla yerine getiren, kamu görevlerini yetkinlik, şeffaflık ve açıklıkla en iyi şekilde yerine getiren, geçmişte yerel yönetimlerde görev yapmış ve bugüne kadar görev yapmış tüm belediye başkanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. o kadar çok sertifika almamıza izin verdi ki bugün bu odayı ağzına kadar doldurdular.” Seçimler sonunda toplam 35 ilden 14 büyükşehir, 21 il merkezi ve belediyesini kazandık, en yakın partiden 11 fazla il belediyemiz var. 314 ilçe, 60 ilde 409 belediyeyi kazandık. Oyların yüzde 38'ini alarak partimizi genel klasmanda birinci parti yaptık. Artık toplumun her kesiminden oy alabilen bir siyasi partidir. Büyük başarılara imza attık Böyle bir günde 650 kişilik bir salonda bu salonu seçilmiş belediye başkanları ve il başkanlarıyla doldurmak mümkün, koltuğuna oturan her kişi ilçe seçim komisyonlarından alınan sertifikalarla seçilmişti. ve il seçim kurulları “CHP'li olmaktan gurur duyuyorum.”
Seçimleri “Türkiye İttifakı”nın kazandığını belirten CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Türkiye İttifakı'nın belediye başkanlarına selam olsun.”
Türkiye'nin geleceğine yatırım yapıldığını vurgulayan Özel, şöyle konuştu: “4 yıl boyunca nasıl yönetileceğini göreceğim. Eğer yanlış yönetirseniz geri çekilirler. Her gün iktidara doğru yürüdüğümüzün bilinciyle ciddi ve sorumlu hareket etmeliyiz” dedi.
Özgür Özel'in konuşmasının ardından devam eden çalıştayda, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında CHP'yi Türkiye'nin lider partisi haline getiren Türk milleti için yapılması gereken çalışmaları tartışıyoruz. Geçmişteki belediye hizmetlerine ilişkin deneyimlerin paylaşılacağı çalıştayda, yapılacak saha çalışmalarına ilişkin yol haritaları tartışılacak. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir