Belediye Başkanı Cemil Tugay, 484. Manisa Mesir Uluslararası Makarna Festivali'ne katıldı – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan 484. Manisa Mesir Uluslararası Makarna Festivali'ne CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile katıldı. Festival kapsamında mesir dağıtım töreninde Belediye Başkanı Tugay, Sultan Camisi'nden bölgede toplanan vatandaşlara hamur işi dağıtarak geleneği sürdürdü.

UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan, salgın ve depremler nedeniyle 4 yıldır yapılamayan 484. Manisa Mesir Uluslararası Makarna Festivali'nde, kadınların özenle hazırladığı 7 ton makarna halk mesirine dağıtıldı. . Sultan Camii ve kubbelerinden. 23 Nisan'da başlayan ve bugün mesir dağıtma töreni gerçekleştirilen festival renkli görüntülere sahne oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.'nin katıldığı törene, CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı. Cemil Tugay, eşi Öznur Tugay ile birlikte geldi. Törene, Manisa Valisi Enver Ünlü, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül katıldı. AK Parti ve MHP Manisa milletvekilleri, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Manisa Mesir Ufuk Tanık Tanık Turizm Derneği Başkanı, protokol üyeleri, ilçe belediye başkanları. ve vatandaşlar.
Büyük bir kalabalığın toplandığı alanda vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Tugay, mesir macunu sürerek asırlık geleneği sürdürdü.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir