Bayraklı Belediyesi'nin engellilere yönelik merkezinde “kırmızı bayrak” – GÜNDEM

Bu kapsamda engelliler merkezinde düzenlenen törende iki yıldızlı bayrak çekildi. Engelliler Haftası dolayısıyla seminer de düzenlenen Belediye Başkanı İrfan Önal, meclis üyeleriyle birlikte farkındalık merkezini ziyaret ederek engellilerin günlük hayatta karşılaştığı zorlukları deneyimledi. Önal, “Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak ve topluma daha aktif katılımlarını sağlamak için hizmetlerimize kesintisiz devam edeceğiz” dedi.

Bayraklı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda kamusal alanların engellilere erişilebilirliğini teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen “Kırmızı Bayrak” uygulamasına dahil olan Bayraklı Belediyesi Engelliler Merkezi'ne iki yıldızlı bayrak teslim edildi. kişi ve bu alanların sayısının arttırılması amacıyla, törenle ihraç edildi. Engelli vatandaşların haklarını anlatan bilgilendirme semineri düzenlendi. Belediye Başkanı İrfan Önal, İzmir Büyükşehir Belediyesi Örnekköy Bilinçlendirme Merkezi'ni meclis üyeleriyle birlikte ziyaret ederek engellilerin hayatın her alanında karşılaştığı zorlukları yaşadı.

Engelli haklarına dikkat çekildi
Osmangazi Konferans Salonu'nda engellilere ve ailelerine yönelik düzenlenen seminerde; Engellilerin hakları ve karşılaştıkları zorlukların yanı sıra erişilebilirlik, işgücüne katılım, vergi indirimi ve eğitim konularında bilgiler verildi.

KIRMIZI BAYRAK DALGALANMAYA BAŞLADI
Seminerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu kırmızı bayrak Bayraklı Belediyesi engelliler merkezinde sergilendi; Belediye Başkanı Önal, engelliler ve ailelerinin katıldığı törenle uğurlandı.

ENGELLİLERİN YAŞADIĞI ZORLUKLARI ONLAR YAŞADI
Bir hafta boyunca süren etkinlikler kapsamında Başkan Önal, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla meclis üyeleriyle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Örnekköy Engelliler Bilinçlendirme Merkezi'ni de ziyaret etti. Belediye Başkanı Önal ve meclis üyeleri, engellilerin merkezde yaşadığı zorlukları daha iyi anlamak ve kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla tekerlekli sandalye labirenti, karanlık oda ve kabartma resim sergisi gibi uygulamaları tek tek test ederek, programın ardından katılım belgesi aldı.

YAŞAM KALİTELERİNİ ARTIRACAĞIZ
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Osmangazi hizmet binamızda bulunan Engelli Merkezimizin imkanlarını artırıp kurs alanları oluşturacağız. Engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarının her alanda yükseltilmesi için elimizden geleni yapacağız. Engelliler Haftası kapsamında ziyaret ettiğimiz merkez, engellilerimizin yaşadığı sorunları daha iyi anlamamızı sağladı, “Aynı zamanda toplumsal farkındalık ve empati geliştirmemize de yardımcı oldu. Bayraklı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza her zaman destek olacağız ve tüm engelleri kaldıracağız. Birlikte.”
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir