Bakan Şimşek'in tasarruf yapacağız sözlerine CHP'li Akay'dan tepki – Son Dakika Ekonomi Haberleri

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Planı Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, şunları söyledi: “İktidara geldiği günden bu yana 9 kez tasarruf genelgesi yayınlayan ve kamu tasarrufunu dizginleyemeyen AKP iktidarı, 22 yıl içinde 'kamu tasarrufu yapacağız' diyerek vatandaşlarımızın aklını resmen kandırmaktır.”

Yayınlanma: 26.04.2024 – 15:52

Abo Ol

Google Haberleri

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM planı bütçe komisyonu üyesi Cevdet Akay, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşem'in kamu tasarruf açıklamalarına tepki gösterdi. Şimşek tarafından 500 aracın satışa çıkarıldığını hatırlatan Akay, şöyle konuştu: “Ziraat Bankası başta olmak üzere kamu bankaları ve bakanlıklar başta olmak üzere kurum ve kuruluşların kamu araçları ile yaptığı lüks araç kiralamalardan haberiniz yok mu? Yayınladığınız genelge sonrasında bakanlıklar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının satın aldığı lüks araçları belirlediniz mi? Yayınladığınız genelge sonrasında kaç adet lüks araç satın alınacağını belirlediniz mi? Araçlar satılacak, siz de alınacak mı? Son dönemde satın aldığınız lüks araçları da CHP'li belediyelere satacak mısınız?

“500 araçla tasarruf edecek misiniz?”

Kamu idarelerine ait 115 bin 904 araç bulunduğunu belirten Akay, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiğimiz 2018 yılından bu yana kamuda araç kiralama için ödenen tutar tam 7 milyar 984 milyon 684 bin lira oldu Sevgili Sayın Bakan, vatandaşlar adına size soruyoruz: 500 araç satarak mı tasarruf edeceksiniz? Almadınız kiraladınız diyerek tasarruf mu edeceksiniz? Ne enflasyon ne de ekonomik istikrar sağlanacak. Gerçekçi olmayan politikalarla ekonomideki gelişmeler.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir