Aytaç Sefiloğlu saygıyla anıldı – GÜNDEM

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi kurucu üyesi, İzmir Basınından Aytaç Kardeş, İzmir EMD Şubesi eski Yönetim Kurulu başkanlarından, 9 Eylül Macit gazetesinin genel yayın yönetmeni eşi Sefiloğlu, ailesi ve çalışma arkadaşlarının vefatının 24. yıl dönümünde Narlıdere Aşağı Mezarlığı'ndaki mezarı anıldı.

Anma töreninde; 9 Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Eylül Macit Sefiloğlu ve kızı Dilan Sefiloğlu, İGC Başkan Yardımcısı Mehlika Gökmen, İGC Genel Sekreteri Reşat Yörük, İzmir EMD Şube Başkanı Murat Demircan, EMD Yönetim Kurulu Üyeleri, çalışma arkadaşları katıldı. ve aile.

“GENÇLERE DİKKAT VERİLECEK”

Aytaç Sefiloğlu'nun her yıl olduğu gibi bu yıl da özlemle anıldığını belirten IGC Başkan Yardımcısı Mehlika Gökmen, şunları söyledi: “Aytaç Sefiloğlu dürüst gazeteciliğin öncülerindendi. Hem gazeteci hem de basın danışmanı olmasına rağmen genç gazetecilerle yakından ilgilendi, onlara haber aktardı ve bilgi birikimini aktardı. Bu nedenle Aytaç Abla olarak anılmaya devam ediyor” dedi.

ADI YAŞATIYOR

Macit Sefiloğlu, eşi Aytaç'ın adını Narlıdere'deki bir parkta yaşatan eski Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'a, Aytaç Sefiloğlu adına gazetecilik yarışması düzenleyen ve Basın Merkezi adını veren Ege Bölgesi Sanayi Odası'na ve Basın Merkezi'ne minnettardır. Her yıl anma etkinliği düzenleyen EMD. İzmir şubesine teşekkür etti. Macit Sefiloğlu ayrıca Aytaç Sefiloğlu'nun ilkelerinin genç gazetecilere yansıdığını görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

“GENÇ GAZETECİLERİN AYTAÇ KARDEŞLE ÇALIŞMASINI İSTİYORUM”

EMD İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi kurucularından Aytaç Sefiloğlu ile aynı dönemde çalışmanın kendi kuşağı için bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Demircan, “Aytaç Sefiloğlu hayatta olsaydı gazetecilik etiği ve gazetecilik alanında genç arkadaşlarımıza çok önemli faydalar sağlayacaktı. Keşke gelecek nesil Aytaç'ın ablasını tanısaydı ve onunla çalışma fırsatı yakalasaydı” dedi.

KİTAP HAZIRLANACAK

Gazeteci Saadet Erciyas, Aytaç Sefiloğlu'nun haber kaynağı olan arkadaşları ve iş adamlarının anılarının yer aldığı bir kitabın gelecek yılki anma törenine uygun olarak hazırlanmasını önerdi. Öneri üzerine bir çalışma komisyonu kurulmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir