Avcılar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladı – GÜNDEM

Avcılar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladı.

Avcılar Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerde çocuklar tatilin tadını çıkardı. Avcılar Utku Belediye Başkanı Caner Çaykara çocuklara seslenerek şunları söyledi; “Bir ülkenin geleceğini onlarda gördüğü için bu önemli günü çocuklara armağan eden Atamızın güvenine ve sevgisine her zaman layık olacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

Çocuklar 23 Nisan'da Şenlikte doyasıya eğlendi

Avcılar'da günler önce 23 Nisan heyecanı başlamıştı, Avcılar Belediyesi şehrin her yerini bayraklarla süsledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104'üncü yılı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programının ilk konuşması Avcılar Hükümet Konağı ve Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreni oldu.

Avcılar Belediyesi, dünyanın ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukları da unutmadı. Halide Edip Adıvar Parkı'nda düzenlenen çocuk şenliğine binlerce çocuk katıldı. Gün boyu düzenlenen etkinlik ve atölye çalışmaları sayesinde çocuklar tatilin tadını doyasıya çıkardı.

Kutlamaların bir diğer adresi ise Avcılar Marmara Caddesi oldu. Avcılar'da vatandaşlar ellerinde bayraklarla Atatürk anıtı önünde toplanarak fenerli yürüyüş düzenledi. Gün etkinlikleri Halide Edip Adıvar Parkı'nda düzenlenen görkemli konserle devam etti. Ünlü şarkıcı Irmak Arıcı'nın sahneye çıktığı geceye katılan binlerce vatandaş unutulmaz bir gece yaşadı.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!”

Gün boyu çocukların ve ailelerin yılbaşı sevincini paylaşan Avcılar Utku Belediye Başkanı Caner Çaykara ise konuşmasında şunları söyledi; “Buradan baktığımda ne görüyorum biliyor musun? Kuvay-ı Milliye ruhunu iliklerinde hisseden, bu ruhu Türkiye'mizin 2. yüzyılın ilk gününün heyecanıyla taşıyan yürekler görüyorum. Tek kişinin egemenliğinden, halkın egemenliğine doğru sonsuz ve erdemli yürüyüşün izlerini görüyorum. Geleceğin liderlerini, bilim adamlarını ve sanatçılarını Cumhuriyet değerlerine bağlı olarak görüyorum. Buradan baktığımda gözlerde umut ve güven görüyorum. Anadolu'nun ve Balkanların her izini, her güzelliğini, bu mozaiğin Avcılar'ı ne kadar kıymetli kıldığını görüyorum. Bir çift mavi gözün ışınında avcıların hayatın merkezi olacağına inanan yüzler görüyorum.

Bir ülkenin geleceğini çocuklarda gördüğü için bu önemli günü çocuklara armağan eden Atamızın güvenine ve sevgisine her zaman layık olacağımıza söz veriyoruz.

Kararlılığımız, inancımız ve bu ülkeye olan sevgimizin gücü, Türkiye'nin kurtuluşunda gösterilen birlik ruhundan kaynaklanmaktadır. Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu biliyoruz. Birinci Meclis ruhuna uygun olarak toplumun tüm kesimleriyle bir arada, kardeşçe, birbirimizi besleyerek yaşayacağız. Bize bu umudu veren, bizi birleştiren Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, minnet ve saygıyla anacağım, “Özgürlük” dedi. ve bağımsızlık benim karakterimdir” dedi ve milletin egemenliğine gönülden bağlıydı. Bu duygu ve heyecanla tekrarlamak isterim; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!” dedi.Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir