Atatürk'ün Edremit'e gelişinin 90'ıncı yıl dönümü kutlandı – GÜNDEM

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Edremit'e gelişinin 90. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Şehit Hamdi Bey Meydanı'nda başlayan kutlama törenine Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit 19. Komando Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ergül Fidan, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, başkanlar katıldı. , bölüm müdürleri. STK temsilcileri ve Edremitliler katıldı.

Törende Odabaş Kaymakamı, Garnizon Komutanı Ergül ve Belediye Başkanı Ertaş tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalara geçildi. Öğrenciler Atatürk ile ilgili şiirler okudu. Resmi tören, askeri bandonun gösterisinin ardından sona erdi.

Törenin ardından Atatürk'ün Edremit ziyaretinde çektiği fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi Edremit Belediyesi Atatürk Kültür Evi'nde açıldı. Daha sonra Atatürk Kültür Evi ziyareti gerçekleştirildi.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, şunları söyledi: “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Edremit'e gelişinin 90. yılını coşkuyla kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin milli birlik ve mücadelesi uğruna canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Atalarımızın aziz hatırasını ve devrimlerini sonsuza kadar koruyacağız.dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir