AKP'li Nihat Zeybekçi İsrail'le ticareti savundu: Katliam ticaretten ayrıdır! – Son dakika siyasi haberler

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomik İşler Başkanı Nihat Zeybekçi, İzmir Mermer ve Doğal Taş Fuarı'nda yaptığı konuşmada İsrail ile ticari ilişkileri değerlendirdi.

Zeybekci, İsrail ile ticaretin ayrıca değerlendirilmesi gerektiğini savunarak, “Katliamı şiddetle kınıyoruz, teşekkür ederiz ama öte yandan İsrail, serbest ticaret anlaşmamız olan bir ülkedir” dedi.

“İSRAİL'DE ÇOK ÖNEMLİ DOSTLARIMIZ VAR”

Nihat Zeybekçi'nin yaptığı konuşma şöyle:

“İsrail'de de çok önemli bağlantıları olan arkadaşlarımız var. Şunu belirtmek isterim ki, İsrail'in Filistin ve Gazze'de Müslümanlara karşı uyguladığı soykırımı, katliamı, çocuk katliamını nefret ve şiddetle kınıyoruz. Teşekkür ederim, var. bu konuda söylenecek bir şey yok ama bir yandan da ticaretin kimseye zarar vermeyen kısımları konusunda… Çünkü İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu, yani 6 satıp aldığımız bir ülke. 1. Bu anlamda ekonomik koordinasyon içinde arkadaşlarımızla, ilgili bakanlarımızla bu konuda daha duyarlı olmamız gerektiğine inanıyorum. “Şahsen bunun gündeme alınması ve biraz daha hassas bir düzenleme yapılması gerektiğine inanıyorum.”

Zeybekçi'nin katıldığı fuarda İsrail ile ticarete devam eden ve bazı kısıtlamalara tabi olan patronlarla görüştüğü de öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir