AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize Güneysu sakinleri isyan etti: “Bu delilik” – Son Dakika Türkiye Haberleri

AKP Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın evi olan Rize'nin Güneysu ilçesinde DSİ tarafından yapımına başlanan Potomya Çayı ıslah projesi köylülerin tepkisiyle karşılandı.

Erdoğan'ın komşusu Reşit Tarakçıproje nedeniyle arazisine karşılıksız el konulduğunu iddia ederek “Şimdi diyoruz ki dere altına bina yapılmasınlar, burası dere altı değil mi? Orada yerim var, yerimi bedava aldılar, hakkımı aradım ama sonuç alamadım. “ dedi.

“BÖYLE KURTARDIĞINIZ MI?”

CHP İlçe Başkanı Güneysu İrfan Karaosmanoğlu şunları söyledi:

“Bu Potomya deresinden şikayetimiz şu; eskiden barajlar vardı, şimdi yıkılıp yenileri yapılıyor. Bu dere yaklaşık 5-6 aydır böyle, bir gün taş bu tarafa taşınıyor, gün be gün o tarafa kaydırılacak, bakın makineler çalışıyor, geçelim, akışa görünürlük katıyorlar, tamam dedik, şimdi taş örmeye başladılar, gelecekte de göreceğiniz gibi tasarruf böyle mi olur? memlekette mi, bu dere taşınca heyelan oluyor oradan bir taşı kaldırdığında bu dere bütün taşları kaldırıyor yani ne amaçla ve mantıkla yapılıyor bunlar kafa karıştırıcı, artık kullanılabilir mi? kırıyorlar, neden yenilerini yapıyorlar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir