Adaylarını geri çektiler: Altınok'u destekleyecekler – Son Dakika Türkiye,Siyaset Haberleri

Ocak Partisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) başkan adayı Murat Yardımcı'nın adaylığını geri çekti. Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, Ankara'da AKP ABB adayı Turgut Altınok'a destek vereceğini duyurdu.

Konuyla ilgili Ocak'ta parti genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Canpolat, özellikle AKP adaylarının zorlandığı yerlerde adaylarını geri çekme kararı aldıklarını vurguladı.

İstanbul, Ankara, Malatya ve Adana gibi illerde zor şartlarda aday gösterdiğini iddia eden Canpolat, şöyle konuştu: “'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Pelerinli Askerleri' sloganıyla hareket eden Ocak Partisi olarak biz her zaman yanındayız. Osmanlı Ocakları'nın kurduğu siyasi bir partiydik.Biz ülkemizin ve devlet liderimizin her karanlık ve kader gecesinde yanında olduk.Ancak Ocak partisi kısa sürede örgütlenerek ülke çapında adaylar ortaya koydu ve ardından siyasi parti olarak görev yaptı. Yeniden Refah Partisi gibi partilerin AK Parti'ye engel olması ve engel koyması bizi çok üzdü.Cumhur İttifakı içinde bir siyasi partinin yeniden FETÖ ile siyasi anlaşmaya varmaya çalışması Cumhur İttifakı'na ve Cumhur İttifakına karşı bir hamleydi. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partimizin kayıtsız şartsız, kayıtsız şartsız kalamazdık, üzerimize düşen sorumluluğu gördük, hissettik ve anladık. Bu anlamda ülkemizde 31 Mart seçimleri için sandık başına gittiğimizde hepimiz bir vicdanla karşı karşıyayız. Gerçekte biz Halk İttifakının destekçisi değiliz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin geleceği için özellikle AK Parti adaylarının zorlandığı yerlerde adaylarımızı geri çekme kararı aldık. Bugün arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda Turgut Altınok'un Ankara için güzel şeyler yapmasını bekliyoruz. Sayın Mansur Yavaş'ın faaliyetleriyle karşılaştırırsak aralarında boşluklar var. Ocak Partisi olarak Sayın Turgut Altınok'a destek vermek üzere adayımızı geri çekme kararı aldık. “İyi şanslar” dedi.

“KİMSEDEN EMİR ALMIYORUZ”

Bağımsız bir parti olduğunu belirten Canpolat, şöyle konuştu: “Biz kimseden emir almıyoruz. Kimseyle pazarlık yapmıyoruz. Ülkemize, milletimize, ona hizmet edecek adaylara destek vermek, ittifak ortağı olduğumuz anlamına gelmemelidir. Tüm izleyicilere çağrımız şudur; Kendi siyasi partimizin adaylarını emekli ederken elinizi vicdanınıza koyun. Özellikle İstanbul ve Ankara'da görev yapabilecek dostlarımızı, kardeşlerimizi seçin. Vatanımızı hep birlikte koruyalım. “Sonraki davalarda Ocak Partisi hükümetinde milletimize hizmet etme fırsatını göreceğiz ve hissedeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir