Abdullah Avcı: 'Enis'in ihraç edilmesi doğru karar' – Son Dakika Spor Haberleri

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fatih Karagümrük'e karşı alınan 3-2'lik galibiyeti değerlendirdi.

İyi bir skor elde ettiklerini belirten Avcı, şöyle konuştu: “Lig sıralamasını ya da şu anki pozisyonunu yansıtan bir takım değil. Oldukça tecrübeli bir takım. Topa sahip olduklarında rahatlıkları ve özgüvenleri var. Topa sahip olduklarında sıkıntı yaşıyorlar. Top rakipte bizde de aynı sorunlar var. 40. saniyede gol yedik. Temaslı oynamak zorundaydık. Edin'in golüyle öne geçtik ama 25 dakika geride kaldık, uyarılarımıza rağmen oyuncular gol atmaya devam etti “İkinci yarı için bu sözlerimi dikkate alıyorum. Zaman zaman doğru geçişler yaptık. Rakip de yapabilirdi. Bir gol attı ve o da attı. Eğer doğru savunma yaparsanız, eksik olduğumuzda bile bunu yapabilirsiniz.” dedi.

“KIRMIZI KART DOĞRUYDU”

Enis Destan'ın kırmızı kartının doğru olduğunu belirten Avcı, şunları söyledi: “Enis Destan'ı göndermek doğru bir karardı. O hareketi yapmamalıydı. Bizim işimizin bir kısmı da oyuncuyu geliştirmek. Enis iyi bir profesyonel, zaten yetişmiş durumda. Bu iletişimi çok çalışarak sağlayacağız.” “O da utanıyor. Belki ihraç edilmesi onun için daha iyiydi. Umarım bu kırmızı kart onun bundan sonraki hayatına ders olur” dedi.

Son olarak Pepe, Fountas, Berat ve onuachu'dan bahseden Avcı, şunları söyledi: “Pepe var, onuachu var, Berat var. Gelecek sezon için Berat'la konuşuyoruz. Kendisi şampiyonada 30'dan fazla maça çıkmış bir isim. Ayrıca ben de” Bu sorunları Pepe ve Onuachu ile konuşacağım. Bu benim Fountas'la ilk seferim.” “Bu benim burada ilk çalışmam. Şimdiye kadar gördüğüm en havalı kale vuruşlarından biri. Umarım ondan yararlanmaya devam edebiliriz.” Sözlerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir