19 Mayıs'ta kenti heyecan sardı. Gençlik Bayramı'nda çocuklar eğlendi – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı programlarda çocuklar da unutulmadı. Gürçeşme yerleşkesinde düzenlenen şenlikte çocuklar keyifli anlar yaşadı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerle İzmir'de dolu dolu kutlanıyor. 19 Mayıs heyecanını toplumun her kesimine yaymak amacıyla hazırlanan programlarda çocuklar da unutulmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Toplumsal Kalkınma ve Dayanışma Derneği (SGDD) ile birlikte Gürçeşme yerleşkesinde çocuk şenliği düzenledi. Mutlu bir gün geçirdiler
Alana gelen çocuklar açık alanda yapılan atölye çalışmaları ve aktivitelerle keyifli bir gün geçirdi. Sosislerle katlanan balonlar, yüz boyama, kumaş kılıfları boyama, çarkı döndürme, haklarını bilme, kuklalar canlanıyor, hikaye anlatımı, Peçekuchalı çocuklarla vücut ritmi atölyesi, interaktif hikaye anlatımı ve kostümlü animasyon, gösteri İnteraktif palyaçolar büyük ilgi gördü dikkat. Çocuklar şişme oyun parkında eğlenirken hokkabazların gösterisini nefeslerini tutarak izlediler. Ayrıca tiyatro gösterileri de çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı. Sihirbaz ve pantomim gösterilerinin yanı sıra Ada Show Group, Bubble Show ve Şubadap gösterileri de büyük ilgi gördü. “Biz büyük bir aileyiz”
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında çocukları sevindirmek amacıyla bir şenlik düzenlediklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyologu Gülşah Karadoğan, şöyle konuştu: “Çocuklarımız şehrin farklı yerlerinden buraya geliyor. Onları burada eğlenirken görmekten mutluluk duyuyoruz. Tüm ekibimizle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi çatısı altında tüm gücümüzle çocuklarımıza hizmet veriyoruz” dedi. Hem aileler hem de çocuklar çok mutlu.
Programa oğlunu getiren Kıymet Tuncer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'a bu güzel etkinlik için teşekkür etti. Veli Zehra Doğan da şunları söyledi: “Çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimine destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederiz. “Çocuklarımız çok eğlendi” dedi. Necla Çakar, “Oğlumu getirdim. Harika bir etkinlik, çocuklarımız çok eğleniyor. “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sıklıkla düzenlediği bu etkinlikler harika” dedi.
Bölgede keyifli bir gün geçiren Elif Duru, sihirbaz gösterisinin çok güzel geçtiğini ve gün boyu koştuğunu söylerken, Açelya Vatan ise şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Spor etkinlikleri vardı, şişme oyuncakların üzerine atladım. “Harika bir gün geçirdim” dedi.
Keyif alan çocuklardan Hira Demir ise şunları söyledi: “19 Mayıs'ta hem gençlere hem de çocuklara yönelik bu tür etkinlikleri düzenleyen Büyükşehir Belediyesi'ne de teşekkür ediyorum. Çok güzel etkinliklere katıldık, eğlenceli alanlar vardı. “Çok mutluyduk” dedi.
Ailesiyle birlikte eğlenmek için bölgeye gelen Mehmet Ali Sürer, şunları söyledi: “Günümüz çok güzel geçiyor. Balonlarla oynadık, şişme oyuncaklarla eğlendik. Şehre çok teşekkür ediyoruz” dedi. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir