Yargıtay, sanığa cinsel istismar suçundan verilen cezayı bozdu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kaza, 27 Temmuz 2013 tarihinde Yenişehir ilçesindeki bir sitede meydana geldi. İddiaya göre; Mehmet O., o sırada 5 yaşında olan EMD kızı ve aynı sitede yaşayan komşularının çocukları olan kimlikli erkek çocuğu oyun oynama bahanesiyle evine getirip defalarca cinsel istismarda bulundu.

Aileler çocuklarının vücudunda darp ve istismar izleri fark etti. İki aile polise başvurarak durumu anlatarak şikayetçi oldu. Polis tarafından tutuklanan Mehmet O., “çocuğun cinsel istismarı” ve “yoksunluktan yoksun bırakma” suçlamasıyla sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Cebir kullanarak, tehdit ederek veya aldatarak özgürlüğün tanınması” suçundan cezaevine gönderildi.

YARGILANMA SIRASINDA 6 AYDA CEZAEVİNDEN SERBEST ÇIKTI

Davanın Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 27 Ocak 2014 tarihinde görülen beşinci duruşmasında, adli heyet, tutukluluğun süresi nedeniyle tutukluluğun tedbir amaçlı olduğuna karar verdi. delillerin toplanması ve düzeltilmesi gereken delillerin bulunmaması durumunda, sanıklardan ve mağdurlardan rapor alma süreci uzun zaman alırdı. Sanığın daimi ikametgahı olduğu ve bunun da daimi ikametgahı olduğu dikkate alınarak tahliyesine karar verildi. Ancak mahkeme hakimi tahliye kararını dikkate alarak karara itiraz etti. Mehmet O. cezaevinden çıktı.

SANIGHA'NIN İSTİSMARINA 22,5 YIL HAPİS CEZASI

Mehmet O., 13 Temmuz 2017 tarihinde 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında “Cebir, tehdit veya dolandırıcılık yoluyla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan beraat etmesine rağmen 22,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. iki çocuğa “cinsel istismar” suçundan dava açıldı. Mehmet O. hapis cezasına rağmen tutuklanmadı.

YÜKSEK MAHKEME BERAAT KARARINI İPTAL ETTİ

Yerel mahkemenin kararı, ailelerin itirazı üzerine Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderildi. Karar, 7. Ceza Dairesi tarafından onaylandıktan sonra Ocak 2019'da Yargıtay'a gönderildi. Yargıtay 8. Ceza Dairesi, Mehmet O.'nun beraat kararını bozarak, iki çocuğa “cinsel istismar” suçundan 22,5 yıl, “haklarından mahrum bırakma” suçundan ise her çocuk için 5'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. bir çoçuk”. Cebir, tehdit veya kandırma yoluyla kişinin özgürlüğünün elinden alınması'' diyerek, kendisine bir yıl daha hapis cezası verilmesi gerektiğini söyleyerek dosyayı Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderdi. Mehmet O. yeniden yargılanacak.

“HAYATINI HUZUR İÇİNDE YAŞIYOR”

Çocuk ailelerinin avukatı Fersu Ege Kandemir, iki çocuğa “cinsel istismar” suçundan 22,5 yıl hapis cezasına çarptırılan şahsın halen serbest olduğunu belirterek, “Bu şahıs biri kız diğeri erkek olmak üzere iki çocuğa tecavüz ettiğini söyledi. Site parkında oynarken, “Sana sikimi göstereceğim, seni bilgisayarda oynatacağım” diyerek evine götürüyor ve “Gidiyoruz” gibi bahanelerle defalarca cinsel istismarda bulunuyor. evde oyna.” Bu kişi yargılanırken cezaevinden çıkıyor. Mahkeme sanığın durumunu değerlendirirken, sanık cezaevinden çıkıyor ve titreyerek mahkemeye çıkıyor. Çocuklar psikolojik olarak dağılmış durumdadır. Bu sanık 10 yıldır kamusal hayatta ve toplumda rahat ve dışarıdaydı. Halen huzur içinde yaşıyor. Bölge mahkemesi yerel mahkemenin kararını onadı ancak Yargıtay bizi tatmin eden bir karar vererek hapis cezasını uygun buldu. Yargıtay beraat kararını bozdu ve cezanın artırılması için davayı geri gönderdi. Sanığa verilen cezanın artırılmasını umuyoruz. Yüce Türk adaletine güveniyoruz. Karardan sonra da tutuklanmasını bekliyoruz. “İşlediği suçların sonuçlarına bile katlanmayan biri hâlâ dışarıda bir yerde” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir