Selahattin Baki'nin galibiyet sözleri: 'Hem Galatasaray'ı hem de rakiplerimizi mağlup ettik' – Son Dakika Spor Haberleri

F.Bahçe Teknik Direktörü Selahattin Baki, Galatasaray maçının ardından konuştu.

Selahattin Baki açıklamasında şunları söyledi: “Takımımızı ve teknik direktörümüzü tebrik ediyorum. Dünya derbisini 10 kişiyle 81 dakika oynayıp, rakibimize kendi sahamızda şut şansı bırakmadan kazandık. Bu sıradan bir derbi zaferi değil, bunun ötesinde. Tartışma var. Son yıllarda hem başkanımızın hem de yönetimimizin ortaya attığı kutsal ittifak, buraya gelmek zorunda kalan rakibimize medyanın, MHK'nın, federasyonun, bazı devlet birimlerinin dahil olması bizim argümanlarımızı güçlendirdi. Burayı Kadıköy'e dönüştüren ekibimize, teknik direktörümüze ve taraftarlarımıza teşekkür ederiz. “Fenerbahçe taraftarları ve babamız için de önemli bir hediyedir”. dedi.

“DÜŞMANLARIMIZI BİLE YENİLDİK”

Selahattin Baki, “Maçı kazandık diye hakemi unutmayacağız. İlk yarının başında hem Szymanski'ye hem de Ferdi'ye yapılan fauller malum. Tek kart bile verilmedi. Son derece ekonomik bir pozisyonda sahaya çıkmaya hazır gördü.” 21. dakikada F.Bahçe'den 10 kişiyle ayrıldılar. Hem Galatasaray'ı mağlup ettiler, hem de “Fenerbahçe'nin rakiplerini de, hakemleri de mağlup ettik.” dedi.

TFF'ye karşı sert ifadeler kullanan Baki, “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin bize yaşatmadığı bir skandal yok. Atadığı hakemler, aldığı kararlar. Riyad'daki skandalın ardından hala görevde olması bambaşka yorumlanması gereken bir olay. Bütün bu skandallara ve kötülüklere rağmen hâlâ çıkıp konuşmuyor.” dedi.

“MAKASLARI ALMIYORUZ”

Selahattin Baki de şunları söyledi: “Siyasetçilerin başkaları gibi yanaklarımızdan makası çekmesine izin vermeyelim!” dedi.

“SABİT, GİZLİ”

TFF Başkanı Büyükekşi ile ilgili sözlerine devam eden Baki, şunları söyledi: “Dikkatsiz ve umursamaz bir Başkan Büyükekşi. Sayın Cumhurbaşkanımızla 5 saniyelik bir görüşmenin gündemde olduğunu görüyorum. Özellikle dışarı çıkmamıza izin verilmediği için ortamın gerginleşme ihtimali vardı. “Alışkanlıklarınızı biliyorum, 14 kez disiplin cezası aldınız” diye uyardı: “Üç kez savcılığa gittiniz. Ne olursa olsun hiçbir şey yapmayacaksın.” dedi, “Seni uyarmadım mı?” Biz siyasetçilerin makasını almayız, cumhurbaşkanını umursamayız, bu sadece 3 saniyelik bir şeydir. dedi.

“ŞAMPİYONLUK BORCU VAR”

Konu şampiyonluksa “Bugün bir mucizenin kapısı açıldı. Belki önümüzdeki hafta Allah'ın izniyle bu evrenin bize böyle bir şampiyonluğu borcu var. Umarım önümüzdeki hafta alırız.” Sözlerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir