“Putin bombalamayı durdurursa barış görüşmeleri yapılabilir”

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için seçim kampanyası için Roma'ya gelen von der Leyen, Avrupa Halk Partisi (EPP) grubundaki Forza Italia (FI) lideri ve aynı zamanda başbakan yardımcısı Antonio Tajani ile birlikte gençlerle buluştu. Bakan Bakan ve Dışişleri Bakanı buluştu.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre Von der Leyen, burada Rusya-Ukrayna savaşını değerlendirerek, “Putin bombalamayı durdurursa ertesi gün barış görüşmeleri yapılabilir. Ancak barış sürecinin Ukraynalılar tarafından yönetilmesi gerekiyor” dedi. . Bunu yapmak onların hakkıdır” dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı, İkinci Dünya Savaşı sonrasında bir barış düzeninin inşa edildiğini ve Rusya'nın buna karşı çıktığını söyledi.


“Utanç”, “Özgür Filistin” sloganlarıyla protesto edildi

Bu arada von der Leyen, gençlerle buluşmak için miting alanına geldiğinde, 10 kişilik bir grup tarafından “Utanç”, “Özgür Filistin” gibi sloganların eşlik ettiği protesto gösterisiyle karşılandı.

Ursula von der Leyen de özel bir televizyon kanalına verdiği röportajda, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasıyla başlayan savaşın kıtalardaki güvenlik algısını değiştirdiğini, ortak savunma konusunun ivme kazandığını ve bir sonraki AB'nin Avrupa'ya geleceğini ifade etti. uzun vadeli Bütçe, savunma harcamalarını artırma ihtiyacını dikkate almalıdır.

Öte yandan İtalyan basını da von der Leyen'in Roma'daki temasları sırasında İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile görüşmemesinin dikkat çektiğini yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir