Özgür Özel'den Ahmet Necdet Sezer'e ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz – Son dakika siyasi haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ziyareti yaklaşık 1,5 saat sürdü. Basına kapalı toplantının ardından Özel ve Sezer, gazetecilere kapı önünde poz verdi.

gazeteciler “Toplantınızın gündeminde anayasa değişikliği var mıydı?” Sezer soruyu yanıtladı: “HAYIR. Sayın Cumhurbaşkanımıza nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Görevinizde başarılar diliyorum. Zor bir görev üstlenildi. Mutlaka başarıya ulaşacaktır, temennim budur.” O cevapladı.

“TAVSİYELERİNİZİ ALDIK”

CHP lideri Özgür Özel de ziyaretle ilgili şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımıza nezaket ziyaretlerinde bulunduk. Başkan seçildikten sonra bir tebrik telefonu yaptı. Bu tebrik telefon görüşmesi için teşekkür etmek amacıyla sizi ziyaret etmek istedim. Onun engin hükümet deneyiminden faydalanıyor ve tavsiyelerini alıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli bir dönemde, Türkiye'de herkesin hâlâ gıptayla andığı, çok başarılı bir başkanlık dönemi geçirdi. Bu takdir ifadelerini dile getirmek elbette bizim elimizde değil. Onun tavsiyesine uyduk. “İleride de uygun görürlerse Sayın Cumhurbaşkanımızı belli aralıklarla ziyaret edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir